Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

U Horní Lhoty hořel motor nákladního auta

date_range 24.Úno, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
Dne 24.2.2009 v 11:58 hod. byli hasiči informováni o požáru nákladního auta u Zádveřic.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Zlína s jedním zásahovým vozidlem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že u hájenky, nedaleko Horní Lhoty, došlo k požáru motorového prostoru nákladního auta zn. Iveco.

Před příjezdem hasičů se snažil řidič i se závozníkem požár hasit pomocí ručních hasicích přístrojů, pomocí hasicího spreje, ale také za pomoci sněhu. S hašením pomáhali i další řidiči, kteří ochotně zastavili a nabídli svou pomoc. Dostat se ke skrytým plamenům pod kabinou však bylo nad jejich síly i možnosti.

Hasiči se dostali na místo až za dvanáct minut od výjezdu. Bleskově natáhli vysokotlaké vodní vedení a začali požár hasit jak pod kabinou, tak i z vnitřních prostor a ložné plochy. Požár se podařilo uhasit asi po dvaceti minutách zásahu.

 

Foto

foto HZS Zlínského kraje

 
více fotek
 
Pro rychlejší uhašení plamenů se hasiči snažili zvednout kabinu nad motor, což se ale nepodařilo. Soustředěně a úzkými prostory se tak snažili dostat hasivo k plamenům. Při požáru a zásahu nebylo evidováno žádné kvalifikované zranění. Jeden z mužů se lehce nadýchal zplodin hoření, ale ošetření odmítl.

Po dobu zásahu hasičů byla zcela zastavena doprava na důležité silniční spojce a v obou směrech se tvořily kolony. Po uhašení požáru byla doprava puštěna po jedné polovině vozovky.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů ze Zlína bylo místo požáru ohledáno. Požár zničil především motorový prostor a napáchal škodu za 150.000 Kč. Zásahem hasičů se podařilo uchránit další části vozu za 500 tis. Kč.

Řidič uvedl, že při jízdě do kopce vykazoval motor pokles výkonu a po opakovaných zastávkách začal hořet. Příčinou vzniku požáru byla s největší pravděpodobností technická závada, která bude dále přesně zjišťována v servise.

 
 
Ivo Mitáček
HZS Zlín
 
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA