Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

U Janové hořel dřevní odpad po lesní těžbě

date_range 28.Pro, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Ve středu (28.12.) ve 12:12 hodin přijal operátor tísňové linky krajských hasičů ve Zlíně oznámení o možném požáru v lesním porostu mezi Jasenicí a Janovou poblíž vysílače Lysný.

„Na uvedené místo vyrazily dvě automobilní cisterny vsetínských profesionálních hasičů. Po zledovatělých lesních cestách turistické trasy se hasiči dostali až k vysílači. Další část cesty po hřebenu kopce už ale museli absolvovat pěšky," uvedl mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

Až na místo zásahu se cisterny nedostaly. Hasiči natáhli dvě stě metrů hadic          Foto: HZS

Na místě následně zjistili, že se jedná o hoření na pěti nezabezpečených ohništích s dřevním odpadem po lesní těžbě. Na okolní plochu ani blízký lesní porost se plameny nerozšířily. Přímo na místo zásahu se hasiči pokusili dostat s cisternou Renault Camiva, která je uzpůsobena pro pohyb v těžkém terénu.

„Posledních 200 metrů k hořícím hromadám dřeva ale stejně museli použít hadicové vedení, kterým dostali vodu z cisterny až na místo zásahu. V 13:44 hodin ohlásil velitel zásahu likvidaci události. Po sbalení hadic se hasiči se zvýšenou opatrností při jízdě v náročném terénu vrátili zpět na svou stanici," dodal Libor Netopil.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA