Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

U Lidečka havaroval do příkopu kamion

date_range 03.Zář, 2012 featured_play_list Aktuality

 

V pondělí 3. září, pět minut po půl deváté ráno, vyslalo operační středisko zlínských hasičů jednotku ze stanice Valašské Klobouky s jedním zásahovým vozidlem k hlášené dopravní nehodě kamionu u obce Lidečko. Podle oznámení došlo po převrácení soupravy tahače s návěsem do příkopu k úniku pohonných hmot.

„Naše jednotka byla na místě nehody do deseti minut od svého výjezdu ze stanice. Tahač návěsů sjel do příkopu, kde se převrátil. Z jeho poškozených nádrží začala vytékat nafta," uvedl mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

foto HZS Zlínského kraje   více fotek

Vzhledem ke skutečnosti, že řidič kamionu zůstal po nehodě nezraněn, zaměřili se hasiči na zastavení úniku paliva do zeminy u komunikace. Protože se mělo v nádrži nacházet okolo 900l paliva, byla na místo události povolána posilová jednotka z centrální stanice Zlín s vozidlem pro technické a chemické zásahy, jednou zásahovou cisternou a dodávkovým vozidlem s barely pro přečerpání paliva.

„Po příjezdu posilové jednotky na místo bylo zahájeno přečerpávání paliva pomocí sudového čerpadla. Díky poloze převráceného tahače se hasiči dostali k nádrži bez vážnějších problémů," upřesnil mluvčí.

Včasným zásahem tak byl únik paliva do zeminy minimalizován. V návěsu tahače byla přepravována převážně elektronika, jejíž část se po protržení krycí plachty a deformaci rámu vysypala do okolí kamionu.

Podle informací vsetínské policejní mluvčí byl na návěsu náklad fotoaparátů a další elektronika. K nehodě došlo, když se třicetiletý řidič kamionu míjel s protijedoucím nákladním vozidlem. „Najel na nezpevněnou krajnici, odkud byla jeho souprava stažena ze svahu a převrátila se na pravý bok. Dechová zkouška u řidiče, cizince, byla negativní. Vysloužil si však pokutu," informovala Javorková.

Místo havárie bylo během odpoledne kyvadlově průjezdné. Větší komplikace v podobě úplné uzavírky silnice byly při vyprošťování nákladního vozidla z příkopu.

-red-

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA