Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

U řeky Bečvy odhalili pomník s názvem “Ryba smrdí od hlavy”

date_range 21.Zář, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Betonová busta Andreje Babiše

V Choryni u Valašského Meziříčí, 20. září 2021 – Poblíž místa, kde přesně před rokem začala otrava řeky Bečvy, v pondělí odhalili Zelení pomník neschopnosti české vlády s názvem “Ryba smrdí od hlavy”. Betonová busta Andreje Babiše zde připomíná zodpovědnost vlády za nefunkčnost orgánů, které u nás mají přírodu chránit. „Za rok od otravy Bečvy jsme se nedozvěděli pachatele. Zjistili jsme ale tristní stav jak zákonů, tak institucí, které mají podobné havárie vyšetřovat, nebo jim předcházet,” komentovala odhalení lídryně Zelených Magdalena Davis.

 

Kauze otrávené Bečvy se během roku věnovaly nejrůznější lidé a organizace. Jednotlivá zjištění rybářů, akademických institucí, politiků, novinářů, ochránců přírody i běžných lidí pak dohromady dávají velmi negativní obraz o naší ochraně přírody. „Z každého dalšího zjištění vyplývalo, že orgány, které mají přírodu chránit a její poškození vyšetřovat, jsou naprosto ochromené a téměř nefunkční,” komentuje to Magdalena Davis.

Betonová busta Andreje Babiše

Nedůvěryhodně působí kroky v podstatě všech institucí. „Inspekce životního prostředí nedokázala na začátku správně sebrat vzorky. Nikdo neřídil likvidaci havárie a vše bylo na rybářích a dobrovolnících. Policie a její vyšetřovatel nevzbuzuje svým chováním důvěru. A soudní znalec, který vypracoval posudek, vlastními kroky a vyjadřováním bohužel vzbudil dojem, že soudního znalce u nás může dělat vlastně kdokoli,” vyjmenovává Magdalena Davis.

 

Zelení jsou přesvědčeni, že za to všechno je politicky zodpovědná vláda a premiér. Se Zelenými na akci spolupracoval sochař Jan Padyšák, autor busty, který k tomuto dílu ve veřejném prostoru říká: „Busta Andreje Babiše vznikla jako součást série portrétů dalších vlivných představitelů ČR. Při hledání vhodného umístění se ukázalo jako nejvhodnější bustu osadit na jednom z míst, které symbolizuje premiérův střet zájmů, což je typickým symptomem jeho vlády.”

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA