Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

U Slavičína hořela skládka odpadu

date_range 29.Srp, 2014 featured_play_list Aktuality

 

V pátek 29. srpna krátce před čtvrtou hodinou ráno přijal operátor tísňové linky krajských hasičů oznámení o požáru skládky odpadu mezi Slavičínem a Lipovou na Zlínsku. Podle oznamovatele byl cítit silný zápach spáleniny a bylo vidět intenzivní žhnutí.

„Na místo byli vysláni profesionální a dobrovolní hasiči ze stanice Slavičín, které posílily také jednotky dobrovolných hasičů z Bojkovic a Štítné nad Vláří," uvedl mluvčí krajských hasičů Libor Netopil. „Na ploše asi 100 x 50m hořel komunální odpad."

Hoření odpadových materiálů bylo provázeno vývinem intenzivního kouře. O situaci byli informováni pracovníci provozovatele skládky, místní samosprávy a referátu životního prostředí.

 foto HZS Zlínského kraje   další fotky (8)

Na místo události byly následně povolány další posilové jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů ze Zlína, Luhačovic, Vlachovic a Pitína. Z centrální stanice Zlín byla vyslána i cisterna určená pro velkoobjemové hašení. V průběhu nočních a brzkých ranních hodin tak na místě zasahovalo 10 cisternových vozidel 8 jednotek požární ochrany.

„Mimo vody bylo k hašení požáru využito i těžké pěny, která slouží k izolaci hořícího materiálu od přístupu vzduchu, který je nutný k procesu hoření," upřesnil mluvčí.

V 04:58 hodin dostali zasahující hasiči požár pod svou kontrolu. Po další hodině odeslal velitel zásahu část jednotek na své stanice a bylo provedeno vystřídání směn profesionálních jednotek. „Pro posílení techniky zabezpečující kyvadlovou dopravu vody byla na místo požáru v 07:39 hodin povolána jednotka dobrovolných hasičů z obce Újezd u Valašských Klobouk," dodal Libor Netopil.

AKTUALIZACE

08:20 hodin

Na místě dále zasahují čtyři jednotky hasičů. které pokračují v likvidaci požáru. Na místě události jsou také vyšetřovatelé hasičů a Policie ČR.

09:50 hodin

Jednotky pokračují v prolévání jednotlivých ložisek hoření. K rozebírání hromady odpadků byla provozovatelem poskytnuta i těžká technika. Podle vyjádření velitele zásahu může konečná likvidace události trvat ještě několik hodin

12:35 hodin

V 11:23 hodin ohlásil velitel zásahu likvidaci požáru. Jednotky se vrátily na své stanice.

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA