Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

U Slavičína se čelně střetla dvě vozidla

date_range 26.Úno, 2019 featured_play_list Aktuality

Nehoda se stala v úterý (26. února) ve směru na Petrůvku u odbočky na Rudimov. Čelně se tu střetla dvě auta. Řidič osobního vozidla vjel do protisměru, kde právě přijížděla řidička druhého vozidla a střetu již nedokázala zabránit. Na místo dorazili profesionální hasiči ze stanice Slavičín, dobrovolná jednotka ze Slavičína a policisté. Neštěstí a nehody se bohužel nevyhýbají ani dětem. S řidičkou ve vozidle cestoval i její malý syn, který od hasičů dostal dráčka Záchranáčka.

 

„Hasiči u vozidel odpojili autobaterie, provedli protipožární opatření a zajistili auta proti úniku provozních kapalin. Nakonec hasiči pomohli s naložením jednoho vozidla na auto odtahové služby. Odvoz druhého vozidla si zajistil majitel,“ popsala mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Dopravní nehoda u Slavičína, foto: HZS

Naštěstí všichni cestující vyvázli bez zranění. Přesto na místo byli přivoláni záchranáři, kteří všechny účastníky nehody vyšetřili. Šetření příčiny nehody si převzali dopravní policisté.

 

Dráček Záchranáček

Dráček Záchranáček je maskotem HZS ČR, který je úspěšně používán profesionálními hasiči již několik let v různých krajích. Tato plyšová hračka v žlutočervených barvách plní několik úkolů. Jedná se zejména o projekt psychické podpory dětským obětem při dopravních nehodách, požárech a podobných mimořádných událostech.

Ilustrační foto: HZS

Využití hračky spočívá v tom, že pomáhá hasičům se dítěti přiblížit. Vystrašené nebo stydlivé děti snadněji odpovídají dospělým, kteří jakoby ústy hračky sdělují důležité informace, než dospělým, kteří žádnou podobnou pomůcku nepoužívají. Dráček Záchranáček také pomáhá odklonit pozornost od nepříjemných záchranných úkonů, např. při vyproštění nebo ošetření zranění, a zmírňuje tak dopad traumatické události.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA