Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

U Slušovic zemřel pod koly auta motorkář

date_range 28.Čvn, 2012 featured_play_list Aktuality

 

K tragické nehodě motorky a dodávkového automobilu vyjížděli ve středu 27. června v podvečer záchranáři a hasiči na Slušovicku. K události došlo několik minut po devatenácté hodině poblíž obce Hrobice.

„Šestatřicetiletý řidič dodávky vyjížděl z vedlejší cesty a přitom nedal přednost devětadvacetiletému motorkáři ze Zlínska. Ten neměl šanci srážku přežít," informovala mluvčí zlínských policistů Jana Macalíková.

Podle slov mluvčího krajských hasičů Libora Netopila, zůstal řidič motocyklu po nehodě zaklíněn pod motorovým prostorem dodávky. „Byl také zaznamenán únik provozních kapalin. Hasiči provedli vyproštění těla za použití hydraulického zařízení a zvedacích vaků a zajistili dopravní prostředky proti vzniku požáru," popsal zásah Netopil.

Přítomným lékařem zdravotnické záchranné služby bylo po vyproštění těla řidiče motocyklu konstatováno, že jeho zranění nebyla slučitelná se životem.

 …další fotky

Motorkář jel směrem do kopce na málo frekventované komunikaci a podle všeho viděl, jak mu dodávka vjíždí do cesty. Svědčí o tom stopy brzdění, které jsou dlouhé několik metrů. Nakonec motorkář stroj položil na stranu a sám skončil pod koly automobilu.

„Řidič dodávky byl v šoku. Tvrdil, že záblesk motorky uviděl až na poslední chvíli. Jeho dechová zkouška byla negativní," řekla Macalíková.

Komunikace byla na nezbytně nutnou dobu uzavřena a doprava odkláněna přítomnou policií přes obec Březovou

Únik provozních kapalin zlikvidovali hasiči pomocí sorbentů. „Po zadokumentování místa dopravní nehody, ještě naši muži provedli odtažení obou vraků ke krajnici komunikace," doplnil Netopil.

V okrese Zlín se letos jedná už o druhou smrtelnou nehodu. První se stala začátkem června a zemřel při ní chodec, kterého na Jižních Svazích srazil řidič taxislužby.

-red-

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA