Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

U Štítné nad Vláří havaroval mladý řidič bez řidičáku

date_range 23.Srp, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Havarovaný vůz. Foto: PČR

Další nebezpečná havárie mladého řidiče na Jižním Valašsku. V sobotu 21. srpna 2021 krátce před šestnáctou hodinou mezi obcemi Svatý Štěpán a Štítná nad Vláří havaroval ve vozidle Škoda Felicia teprve devatenáctiletý řidič. Podle oznamovatele se na místě nacházelo několik zraněných osob a k události proto okamžitě vyrazily kromě policistů a záchranářů také jednotky profesionálních hasičů ze stanic Valašské Klobouky a Slavičín, a také posilová jednotka dobrovolných hasičů ze Slavičína.

 

Mladý muž nezvládl řízení a zřejmě z důvodu vysoké rychlosti v zatáčce přejel přes pravý okraj komunikace, dostal smyk a narazil do zatravněného valu na opačné straně komunikace.

 

„Vozidlo se vlivem nárazu převrátilo přes střechu a řidič, který nebyl připoutaný bezpečnostním pásem, z vozidla vypadl. První pomoc poskytli zraněnému muži před příjezdem záchranářů dopravní policisté. Z místa ho poté záchranáři převezli do nemocnice. Kvůli svému zdravotnímu stavu nebyl schopen dechové zkoušky. Zda byl pod vlivem jakékoli návykové látky, ukáže až lékařské vyšetření,“ uvedla mluvčí policistů Monika Kozumplíková.

Místo havárie. Foto: PČR

Jednadvacetiletý spolujezdec vyvázl z nehody bez zranění. Žádné další zraněné osoby se v místě nehody nenacházely, proto většina přivolaných hasičů brzy odjela. Zůstali jen profesionální hasiči z Valašských Klobouk, kteří zajistili místo nehody a zabezpečili vůz proti nebezpečí vzniku požáru. „Po odpojení akumulátoru byl zkontrolován také únik provozních náplní, který se naštěstí nepotvrdil,“ upřesnil mluvčí hasičů Pavel Řezníček.

 

„Dopravní policisté zjistili, že řidič má již více než měsíc zadržený řidičský průkaz za jízdu pod vlivem alkoholu,“ uvedla mluvčí policistů. Škoda na vozidle je vyčíslena asi na dvacet tisíc korun.

 

Foto: HZS a PČR

 

Veškeré okolnosti havárie a rozsah zranění řidiče zůstávají v šetření dopravních policistů.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA