Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

U Valašských Příkaz hořela elektrorozvodna

date_range 28.Čvn, 2014 featured_play_list Aktuality

 

V sobotu 28. června v 14:48 hodin přijal operátor tísňové linky krajských hasičů ve Zlíně informace o požáru objektu rozvodny solární elektrárny ve Valašských Příkazích na Hornolidečsku.

„Na místo byly vyslány jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů z Valašských Klobouk, Horní Lidče a Valašských Příkaz. Místní jednotka dorazila na místo požáru také jako první," uvedl mluvčí krajských hasičů Libor Netopil. Rychlý zásah komplikovala skutečnost, že rozvodna byla napojena na pole solárních panelů a elektroinstalace byla pod napětím elektrického proudu. Na místo byli proto povoláni zástupci provozovatele a technici. Současně byla vyslána i jednotka profesionálních hasičů centrální stanice Zlín s kombinovaným hasícím automobilem.

 Požár objektu rozvodny solární elektrárny (Ilustrační foto HZS Zlínského kraje)

„Po odpojení rozvodny od sítě byl požár v 15:23 hodin lokalizován a v 16:00 hodin byla velitelem zásahu oznámena jeho definitivní likvidace. Po uhašení požáru byl celý objekt odvětrán," dodal Netopil.

Příčina vzniku požáru, výše škody a uchráněných hodnot budou předmětem dalšího šetření.

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA