Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Účastníci Běhu naděje přispěli dobré věci

date_range 23.Zář, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
– Veřejnost ve Valašských Kloboukách dala znovu najevo, že jí není lhostejný osud lidí nemocných rakovinou. Na již osmý Běh naděje, který se konal v sobotu 18. září, přišlo 137 běžců, cyklistů, chodců i jezdců na koloběžkách. Svým dobrovolným příspěvkem ovšem mohli do kasiček přispět i všichni kolemjdoucí. Celkový výtěžek akce, který poputuje na výzkum léčby rakoviny, činil 7500 korun.

„Letošní Běh naděje podpořilo 137 zaregistrovaných účastníků, což je o 35 více než v loňském roce. Větší zájem jsme přitom pozorovali hlavně ze strany mládeže, a tak nás těší, že i mladí lidé neváhají pomoct dobré věci," vyjádřil po akci starosta pořádajícího TJ Sokol Jaroslav Šanovec. „Výtěžek činil 7500 korun, přičemž 5100 představovaly dary sponzorů a zbývající peníze byly vybrány v kasičkách přímo při sobotním běhu. Všem, kteří na humanitární účel Běhu naděje přispěli, ze srdce děkujeme," doplnil.

 

Před startem Běhu naděje    foto MěÚ Val.Klobouky    více fotek

 
Poděkování organizátorů patří také těm, kteří se podíleli na přípravě bohatého doprovodného programu. V tom vystoupilo hned několik skupin mažoretek a cvičenek aerobiku Domu dětí a mládeže Valašské Klobouky, dechová hudba Dúbravanka, Červený kříž a zdravotní služba Valašskokloboucké polikliniky, SDH Valašské Klobouky, moderátor Vašek Řepa a další. Spolupořadatelem bylo Město Valašské Klobouky.

Běh naděje je pořádán od dubna do října ve městech celé České republiky a nese se v duchu hesla „Pojďte s námi proti rakovině!". Humanitární iniciativa je založena na několika principech, z nichž hlavní jsou ty, že všechny vybrané prostředky jsou věnovány na výzkum rakoviny, sportovní akce je nesoutěžní, může se jí zúčastnit každý bez omezení věku a trať je možno zdolat jakýmkoliv způsobem.

 
Lenka Zvonková
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA