Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Uchazeči o mysliveckou stráž složili zkoušky

date_range 26.Dub, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Na šest desítek myslivců patřících k honitbám v rámci obce s rozšířenou působností Valašské Klobouky v minulém týdnu prošlo školením a složilo zkoušky nezbytné k vykonávání funkce myslivecké stráže. Myslivci je musejí absolvovat na začátku nebo v průběhu nájemního období, obvykle jednou za deset let.

„Uchazeči museli ke zkouškám doložit své myslivecké doklady, tedy lovecký lístek a zbrojní průkaz, návrh uživatele honitby na ustanovení myslivecké stráže, doklady o lékařské prohlídce, pojištění a další. V rámci školení pak myslivci vyslechli informace nutné pro výkon této funkce a absolvovali písemný test," sdělil postup přezkoušení Lubomír Častulík, referent lesního hospodářství odboru životního prostředí. Jak doplnil, všichni účastníci složili zkoušky úspěšně a po převzetí průkazů, státních odznaků myslivecké stráže a složení písemného slibu začínají ve svých honitbách tuto činnost vykonávat.

 Školení a přezkoušení myslivců (foto archiv města)

Při písemné zkoušce uchazeči prokazovali své odborné znalosti například v legislativních oblastech práv a povinností myslivecké stráže, vymezení postavení a pravomoci veřejného činitele, trestního řízení z hlediska součinnosti myslivecké stráže s orgány činnými v trestním řízení, přestupkového řízení na úseku myslivosti a také řízení o jiných správních deliktech. Detailně museli znát rovněž problematiku trestného činu pytláctví, charakteristiku členění a užívání pozemních komunikací se zvláštním zřetelem na účelové komunikace či otázky držení, nošení a přepravy zbraní a střeliva.

 Školení a přezkoušení myslivců (foto archiv města)

Školení připravil obor životního prostředí Městského úřadu Valašské Klobouky ve spolupráci s valašskoklobouckým obvodním oddělením Policie ČR.

Lenka Zvonková

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA