Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Učiliště spolupracuje se sociálním zařízením

date_range 24.Úno, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Na Středním odborném učilišti ve Valašských Kloboukách se již druhým rokem vyučuje obor Ošetřovatel. Výuka je rozdělena na teoretickou část a odborný výcvik. Teorie probíhá v učebnách naší školy, které jsou moderně vybaveny.

Odborný výcvik je realizován na smluvních pracovištích. V současné době jsou to dvě pracoviště – sociální zařízení Domov pro seniory Loučka a zdravotnické zařízení Městská nemocnice Slavičín. Domov pro seniory Loučka je smluvním pracovištěm také pro obor Pečovatelské služby, který se na SOU Valašské Klobouky také vyučuje.

Pracoviště umožňují žákům poznat běžný provoz zařízení           foto: archiv SOU Valašské Klobouky

Tato pracoviště umožňují žákům poznat běžný provoz zařízení. Poskytují jim možnost spolupracovat s personálem a aktivně se podílet při péči o klienty. Ty tvoří především starší populace – senioři.

Běžný pracovní den žáků trvá 6 hodin 30 minut včetně přestávky. Žáci pracují pod vedením odborných učitelek nebo odborného personálu. Rozvíjí zde získané vědomosti, znalosti a dovedností, směřující především na péči o klienty, do níž můžeme zařadit např. pomoc při osobní hygieně, oblékání, při chůzi, dále úprava lůžka a prostředí, manipulace s přístroji a pomůckami. V neposlední řadě jsou při péči důležité také činnosti jako např. podpora soběstačnosti, asistence při převazech, doprovod na vyšetření atd. Žáci se tedy snaží pečovat jak o tělesnou, tak o psychickou stránku klienta.

Pracoviště umožňují žákům poznat běžný provoz zařízení           foto: archiv SOU Valašské Klobouky

Domov pro seniory Loučka i Městská nemocnice Slavičín přináší žákům možnost vyzkoušet si, jaká je náplň práce v oboru, který si vybrali pro své studium. Také mají možnost poznat, jaké klienty v budoucnu mohou ošetřovat.

Za umožnění výkonu odborného výcviku patří oběma zařízením poděkování naší školy. Pro naše žáky jsou všechny poznatky v nich přínosnou a poučnou zkušeností.

Mgr. Veverková Martina

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA