Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Učni pomohou s expozicí nového muzea

date_range 27.Pro, 2018 featured_play_list Aktuality

 

Na základě dřívější spolupráce byla uzavřena dohoda mezi SOU Valašské Klobouky a Valašskou nadací Francova Lhota. V minulých letech se podílela škola se svými stavebními obory v hodinách odborného výcviku na rekonstrukci muzea kardinála Štěpána Trochty ve Francově Lhotě.

V prostorách areálu muzea začala farnost Francova Lhota stavět stodolu, ve které bude uložena stará zemědělská technika a artefakty sloužící k zajištění dřívější obživy místních zemědělských usedlostí. SOU se stává patronem nad budoucí expozicí tohoto muzea v oblasti údržby a zprovoznění této techniky, kterou má Valašská nadace připravenu k budoucí instalaci.

 Zemědělský stroj před renovací

„Budeme se podílet i na údržbě drobnějších předmětů, které sloužily v domácnostech. SOU bude provádět tyto práce v souladu a dle možností se školními vzdělávacími programy v hodinách odborného výcviku a dohodě s učitelem odborného výcviku," upřesnil ředitel Středního odborného učiliště Valašské Klobouky Mgr. Přemysl Jaroš. 

 Zemědělský stroj po renovaci

„Valašská nadace pořídí na své náklady materiál potřebný k této opravě a odměnu žákům za produktivní činnost," uvedl podrobnosti ke spolupráci Josef Kliš, který je jednatelem Valašské nadace Francova Lhota. Ve „Stodole" expozice bude také vyvěšena informace o této dohodě. „Valašská nadace umožní na požádání SOU pro třetí stranu bezplatnou prohlídku těchto exponátů a Muzea Kardinála Štěpána Trochty. Taktéž SOU využije pro výuku v rámci EVVO (Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta) praktické ukázky dřívějšího zpracování zemědělských produktů pro své žáky i v teoretické výuce," dodal Josef Kliš.

Na přiložených fotografiích vidíme první výsledek spolupráce – 2 kusy zrenovovaného zemědělského stroje – TRIERU – stroje na třídění a čištění semen zemědělských plodin.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA