Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ulice Hodňov a U Váhy se opravují

date_range 31.Čvc, 2017 featured_play_list Aktuality

 

V těchto dnech započala ve Valašských Kloboukách rekonstrukce v ulici U Váhy a v sousedním Hodňově, tedy v lokalitě, která byla špatným technickým stavem místní komunikace poznamenaná už řadu let. Obyvatelé obou ulic se teď dočkají nového povrchu vozovky, úpravy okolních prostranství a současně instalace nového veřejného osvětlení. Obnova si z městského rozpočtu vyžádá bezmála 2 miliony korun.

„Ulice U Váhy a Hodňov byly už dlouhodobě ve velmi neutěšeném stavu. Před lety zde vodárenská společnost prováděla rekonstrukci kanalizace a povrch vozovky po výkopech zůstal pouze provizorně vyspraven, asfalt se tedy začal na mnoha místech propadat a působit další potíže. Komunikace je přitom zahrnuta do páteřní cyklostezky vedoucí přes Valašské Klobouky, a tak si rekonstrukci rozhodně zaslouží," pověděla starostka Eliška Olšáková. Jak poznamenala, opravy byly diskutovány s obyvateli na veřejném projednání.

Ulice U Váhy a Hodňov jsou součástí trasy pro cyklisty                foto: MěÚ Valašské Klobouky

Ulice U Váhy bude mít novou komunikaci o délce 90 metrů, úsek Hodňova bude měřit 60 metrů. „V lokalitě dojde k úpravě dopravního provozu, nově zde bude značena obytná zóna, kde bude při zachovaném obousměrném provozu dovolena maximální rychlost 30 km/h. Komunikace dostane živičný povrch o šíři 3 metry, navazující plochy po ploty rodinných domů budou dlážděny žulovou kostkou," uvedl Radek Bařinka, vedoucí odboru investic a strategického rozvoje. Ulice budou opatřeny veřejným osvětlením s LED svítidly a nově bude nasvícen také chodník, který vede do ulice Nádražní.

Opravovaný úsek byl součástí projektu Na kole blíže k lázním, díky němuž se měly Valašské Klobouky cyklostezkou propojit s Brumovem – Bylnicí. Reálné náklady na tuto celou trasu dosahují výše 18 milionů korun. „Žádost o dotaci na cyklostezku u Operačního programu Příhraniční spolupráce SR – ČR bohužel nebyla z důvodu velkého množství podaných projektů úspěšná, město se však rozhodlo naléhavý úsek Hodňova a ulice U Váhy opravit z vlastních prostředků. Rekonstrukce tamní komunikace a veřejného osvětlení tak vyjde na necelé 2 miliony korun," vysvětlila Eliška Olšáková.

Pro výstavbu cyklostezky na Brumov se hledají další možné zdroje financování. Připravuje se žádost o dotaci u Státního fondu dopravní infrastruktury a na podzim bude opětovně požádáno i v rámci příhraniční spolupráce.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA