Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Univerzita třetího věku zahájila výuku

date_range 23.Úno, 2016 featured_play_list Aktuality

 

První posluchači Virtuální Univerzity třetího věku se počátkem února sešli ke slavnostnímu zahájení výuky v Městské knihovně Valašské Klobouky. Do studia se dalo celkem 23 seniorů a 1 invalidní důchodce, kteří za novou možností vzdělání do Valašských Klobouk často i dojíždějí. Zájmové vysokoškolské studium umožňuje spolupráce knihovny s Provozně-ekonomickou fakultou České zemědělské univerzity v Praze.

„Spektrum vzdělání, kterého mohou lidé ve Valašských Kloboukách dosáhnout, postoupilo o další studeň. Vedle předškolního a základního vzdělání zde studenti pokračují na různé středoškolské obory s výučním listem a maturitou, nově ale mohou dospělí absolvovat taktéž zájmové vysokoškolské vzdělávání. Moderní metody výuky jim přibližují studium do místa bydliště a atraktivními postupy jim otevřou nová poznání v různých oborech," vyjádřila starostka města Valašské Klobouky Eliška Olšáková. „Přeji všem studentům hodně štěstí a nadšení ze smysluplně stráveného času," dodala.

Výuka Univerzity třetího věku probíhá vždy jednou za čtrnáct dní              foto: archiv knihovny

Díky velkému zájmu ze strany studentů mohly být v letním semestru otevřeny hned dva obory, Etika jako východisko z krize společnosti a Lidské zdraví. „Navštěvují je posluchači z Valašských Klobouk, Horní Lidče, Lidečka, Smoliny, Lipiny a Poteče. Z 24 účastníků je 6 mužů a dokonce tu máme 3 manželské páry," popsala knihovnice Jana Dorňáková. „Že duševní mládí nesouvisí s biologickým věkem, dokazuje náš nejstarší student, kterému loni bylo 80 let. Za svůj elán a touhu po nových vědomostech si zaslouží náš obdiv," poznamenala knihovnice.

Výuka Univerzity třetího věku probíhá vždy jednou za čtrnáct dní, kdy se studenti sejdou k video-přednášce. Mezitím plní domácí úkoly a testy, které jsou jim bodovány. Po ukončení semestru získají studenti pamětní list, po absolutoriu 6 semestrů je čekají promoce a osvědčení.

Lenka Zvonková

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA