Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Úprava potoka má pomoci před záplavami ve Valašských Kloboukách

date_range 06.Kvě, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Před rokem povodeň ucpala vpusť potoka (22. 5. 2019), foto: archiv města

Přívalové srážky v posledních letech způsobovaly záplavy v lokalitě Starého města ve Valašských Kloboukách. K prevenci proti opakovaným problémům má sloužit právě probíhající úprava kolem vodního toku, který se nachází za areálem městského koupaliště. Břehy potoka se vyčistí a jeho koryto se prohloubí a upraví tak, aby vznikly menší retenční nádrže.

 

„Proudy vody stékající z polí za přívalových dešťů přinášely různé nánosy, především listí, trávu a kousky větví, které ucpávaly vpusť zatrubněného potoka v areálu městského koupaliště. Poté bohužel docházelo k zaplavení obou bazénů a následně se voda vylévala i do sousedních ulic, sklepů a zahrad,“ vysvětlil místostarosta Karel Ptáček. „Situaci by měla pomoci vyřešit úprava toku a okolního terénu. Dochází k odstranění náletových dřevin, prohloubení koryta a vytvoření meandrů s retenčními nádržemi, které tok zpomalí. Na vhodných místech se také osadí česla, která případné rostlinné zbytky zadrží,“ uvedl.

 

Upravený prostor za koupalištěm se po vyčištění zatravní, a tak se okolí potoka postupně promění v přírodní parčík, který může být příjemným cílem procházek.

 

 

VIDEO: Přívalové srážky na Valašsku před rokem zaplavily silnice i rodinné domy

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA