Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Úspěšná taneční skupina ELES má problémy

date_range 25.Dub, 2018 featured_play_list Aktuality

 

Taneční skupina ELES se věnuje tanečním stylům jako je disco dance, disco show a street dance show. Historie taneční skupiny se píše od roku 2010, kdy se v DDM Valašské Klobouky otevřel taneční kroužek o počtu 11 členů. Vedoucí a zakladatelkou taneční skupiny je Mgr. Lucie Sovadinová. Vystupují na mnoha akcích nejen v okolí, ale účastní se i tanečních soutěží různých úrovní.

Taneční skupina Eles na soutěži v Přerově                  Foto: Dan Strnad

Rodiče dětí vyjádřili zakladatelce a trenérce Lucii Sovadinové podporu ve svém dopise (viz. níže). Lucie Sovadinová se k současné situaci zatím vyjadřovat nechce, ale z dopisu i dostupných informací vyplývá, že vzhledem k časové náročnosti a nutnosti současně chodit do zaměstnání, necítí pro svou taneční skupinu dostatečnou finanční podporu.

Rodiče dětí navštěvující TS ELES nám zaslali tento dopis: 

Mluvíme téměř o 150 dětech, které dají přednost před poflakováním a kouřením pod mostem sportu. A nejenom to. Eles je tým, kolektiv osobností, jedna velká rodina! Děti se zde učí nejen tancovat, ale i slušně chovat. Učí se tolerovat jeden druhého, pomáhat si, podporovat se navzájem a respektovat autoritu, kterou představují trenérky. Tyhle děti si vybraly správně! Vybraly si pohyb, lásku k tanci a jsou odhodlány bojovat na každé soutěži jako by to byla právě ta nejdůležitější. Nejen pro ně, ale také pro nás rodiče, je každý trénink i soutěž velmi důležitý a jedeme naplno. Oni na pódiu, my v hledišti. Jsme tým a vždycky táhneme za jeden provaz. U nás rodičů je nezbytná naše každodenní podpora, kdy zvláště v dnešní virtuální době je důležité vést děti k pohybu a zodpovědnosti.

A teď popravdě, kolik takových tanečních skupin ve svém okolí máme? Kolik takových skupin máme v kraji?
… Jednu. Tu naši! Tu, která reprezentuje Valašské Klobouky a to nejen v České republice!

Má 150 členů, reprezentace v kategoriích profi i extraliga. Mini, děti, junioři i senioři v první desítce na Mistrovství České republiky! Dokonce naše dvě šikovné „cácorky" – tehdy šestiletá Elen a sedmiletá Julie – vybojovaly na Mistrovství světa bronzové medaile!!!

Dvě šikovné „cácorky" – tehdy šestiletá Elen a sedmiletá Julie – vybojovaly v roce 2017 na Mistrovství světa bronzové medaile                          Foto: archiv TS Eles

Za to všechno vděčíme zakladatelce a hlavní trenérce, slečně Lucii Sovadinové, která jede „na plné pecky" snad bez přestání. Pro nás, obyčejné lidi je nepochopitelné, kde tenhle človíček čerpá tolik síly a energie. Ze svých svěřenkyň si postupně vychovala úžasné trenérky, bez kterých by to samozřejmě také nešlo a i jim patří naše velké díky! Tyto holky jsou ochotné za almužnu, které se říká výplata, věnovat nejenom 4 hodiny týdně našim dětem, ale klidně další a další volný čas a to jak přes týden, tak i během víkendu. Našim malým Elesáčkům předávají nejen cenné rady a zkušenosti, ale také svoje srdíčko. Budují v nich pocit sebevědomí a motivace. Toho všeho se máme vzdát, tohle ztratit?

Jak už to ale v životě chodí, není vždy vše jenom růžové. Máme spousty odhodlaných dětí, spousty úžasných výsledků, spousty nápadů a snů, ale momentálně především existenční problémy. Je to velmi smutné, leč není se čemu divit. Trenérky postupně „vylétají z hnízda" a vést takový 150ti členný spolek je opravdu velmi náročné. Natož pak to současně při zaměstnání, jak je tomu bohužel nyní. Proto všichni pevně věříme, že se najde nějaká možnost jak se věnovat těmto dětem naplno.

Závěrem bychom snad jen chtěli dodat, že z celého srdce velmi děkujeme zakladatelce tanečního spolku Eles Lucii za možnosti, které tyto naše děti dostaly. Děkujeme jí za její neutichající nasazení a víru v lepší zítřky. Za to, že namísto nástrah dnešní doby zní našim dětem v uších: „Pět, šest, sedm, osm! „Štiky, flexy, jedém!"

„Luci, budeme bojovat a nevzdáme se!!!"

Rodiče dětí TS Eles

 

V současné době je k dispozici k podpisu i Petice na zachování TS ELES. Petici je možné podepsat ve Valašských Kloboukách v obchodě u Fialů, V Horní Lidči ve Sportexu (Horní Lideč 152 – textil u kruhového objezdu) a v Lidečku ve firmě COVA střešní systémy (Lidečko 13). 

-red- 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA