Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V Bojkovicích hořela pálenice. Na místo vyjelo sedm jednotek hasičů

date_range 06.Pro, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up V Bojkovicích hořela střecha pálenice. Foto: HZS

V sobotu 4 . prosince v 23:47 hodin přijali krajští hasiči hlášení o požáru střechy pálenice v Bojkovicích. K požáru postupně vyjelo sedm jednotek hasičů.

 

Zaměstnanci pálenice zjistili při expedici poslední várky, že ze střešního pláště vychází kouř. Ten zaznamenali i hasiči po jejich příjezdu. Po chvíli vyšlehly plameny u komína a rozšířily se na celou střechu. Byl vyhlášen 2. stupeň poplachu.

 

„Hašení jsme prováděli v dýchacích přístrojích s několika proudy. Voda k hašení byla dopravována kyvadlově. Hasili jsme z nastavovacích žebříků i z výškové techniky. Velící důstojník směny si převzal velení,“ uvedl mluvčí hasičů Roman Žemlička.

 

Z požární stanice Uherské Hradiště bylo přivezeno dalších 6 dýchacích přístrojů a 10 tlakových lahví. Střešní plášť byl rozebrán. Stavební konstrukce byly kontrolovány termokamerou a byla dohašována skrytá ohniska hoření.

 

V Bojkovicích hořela střecha pálenice. Foto: HZS

 

„Hasební práce byly ukončeny v 3:23 hodin. Na místo požáru se dostavil místostarosta obce, Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů. K zranění osob nedošlo. Příčina vzniku požáru zůstává v společném šetření hasičů a policie,“ dodal mluvčí hasičů.

 

Škoda způsobená požárem byla určena v předběžné výši 600 000 korun.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA