Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V Budějovicích si klobučtí mladí zdravotníci museli poradit s nelehkými úkoly

date_range 03.Čvc, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Soutěž v Českých Budějovicích, Foto: MS ČČK Valašské Klobouky

České Budějovice se staly hostitelským městem sedmého ročníku republikového kola soutěže hlídek mladých zdravotníků. Klání, které osobně podpořil Marek Jukl, prezident Českého červeného kříže, se konalo ve dnech 21. a 22. června 2019 v lesoparku českobudějovického výstaviště. Do tohoto jihočeského města se sjelo 19 hlídek s 95 mladými zdravotníky, kteří si postup na závěrečnou soutěž museli vybojovat v krajských kolech.

 

Mistrovství republiky rozhodně nebylo procházkou růžovou zahradou. Jednotlivá soutěžní stanoviště skýtala opravdu náročné úkoly, jen namátkou poranění sekerou, dvě bezvládná těla na břehu rybníka, výbuch petardy v dlani. Na správné postupy dohlíželi přísní rozhodčí a k tomu celou soutěž zkrápěl déšť. Nic z toho ale nezbránilo klobouckému družstvu ve složení Kristýna Fůsková, Adéla Gašpárková, Gabriela Horáčková, Magdalena Bělašková a Václav Kocourek, aby se s vervou pustilo do boje o co nejlepší umístění, kterým bylo výsledné nádherné šesté místo.

Kloboucké družstvo mladých zdravotníků, foto: MS ČČK Val. Klobouky, fotogalerie ZDE, fotogalerie ČČK ZDE

„V dosavadních sedmi republikových kolech soutěže je to podruhé, co se jí zúčastnily kloboucké děti. V roce 2013 jsme na historicky prvním mistrovství obsadili zlatou příčku. V letošním roce jsme se do nejvyšší soutěže probojovali podruhé a odvážíme si úžasné šesté místo. Jsem hrdá na své svěřence,“ řekla Ludmila Šulcová a dodala, že poděkování patří společnosti Kloboucká lesní za zapůjčení auta, dále Janu Fůskovi a Kristýně Líňové za doprovod.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA