Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V Bylnici budou mít nové vlakové nádraží

date_range 27.Dub, 2012 featured_play_list Aktuality

 

Za účasti hejtmana Zlínského kraje Stanislava Mišáka, starosty Brumova-Bylnice Zdeňka Blanaře, provozního náměstka generálního ředitele Správy železniční dopravní cesty Bohuslava Navrátila a dalších hostů byla ve čtvrtek 26.dubna zahájena rekonstrukce železniční stanice v Bylnici. Stavba souvisí s modernizačními pracemi na trati 341 Staré Město u Uherského Hradiště – Vlárský průsmyk, které probíhají postupně po etapách a dokončení všech úseků se předpokládá v roce 2014.

„Jsem velmi rád, že se podařilo prosadit rekonstrukci železniční stanici v Bylnici. Je to jasný signál o tom, že Bylnice není vnímána jako konec světa, ale naopak jako důležitý dopravní uzel, zejména pro spojení se Slovenskem. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se zasloužili o přípravu tohoto projektu, a přeji si, aby celá akce proběhla bez komplikací a abychom se již zanedlouho mohli společně potěšit z podařeného díla," uvedl hejtman Stanislav Mišák.

foto Petr Zákutný    více fotek ze zahájení výstavby

Rekonstrukce, jejíž ukončení je naplánováno na letošní listopad, přijde na 215 milionů korun. Investorem je státní organizace Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). Akce bude spolufinancována z Fondu soudržnosti Evropské unie v rámci Operačního programu Doprava (odkud bude hrazeno 85 % způsobilých výdajů projektu).

Důvodem rekonstrukce železniční stanice v Bylnici je její nevyhovující technický stav. Dosud nejsou k dispozici odpovídající nástupiště a není zajištěna bezbariérová přístupnost.

„Naopak zde funguje zastaralé zabezpečovací zařízení, které konstrukčně vychází ještě z dob Rakousko-Uherska. Kuriozita stanice Bylnice spočívá v tom, že jsou zde v provozu poslední mechanická návěstidla na území Zlínského kraje, která budou při rekonstrukci nahrazena světelnými," sdělil dopravní specialista František Brachtl ze společnosti Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje (KOVED).

Ve stanici budou provedeny úpravy kolejiště, vznikne nové nástupiště s bezbariérovým přístupem a nové zabezpečovací zařízení. Konkrétně bude položeno 1 700 metrů kolejí a vyměněno 9 výhybek. Na trati se plánuje zavedení dálkového řízení Kunovice – Vlárský průsmyk (které v současnosti funguje v úseku Kunovice – Luhačovice).

V průběhu některých etap rekonstrukce bude přerušen provoz na navazujících železničních tratích a vlaky budou nahrazeny autobusy náhradní dopravy. V říjnu letošního roku se plánuje asi týdenní výluka, kdy budou současně uzavřeny tratě směr Horní Lideč i Staré Město u Uherského Hradiště. V důsledku nemožnosti návozu souprav bude fakticky mimo provoz i trať směr Vlárský průsmyk.

Cestující budou ve všech směrech přepravováni autobusy. Dopravce České dráhy, a. s., a Koordinátor veřejné dopravy, s. r. o., společně připraví řešení tak, aby došlo k minimalizaci negativních dopadů, přesto s určitým snížením kvality cestování bude nutno počítat. Odměnou bude moderní, bezbariérově přístupná stanice, která cestujícím zaručí příjemné cestování.

Helena Mráčková a Jan Vandík (s využitím podkladů KOVED)

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA