V Bylnici se hrálo derby internacionálů

date_range 18.Čvc, 2010 featured_play_list Aktuality

V Bylnici na hřišti pod strání se utkalo domácí mužstvo FC Bylnice se soupeřem ze Slavičína od 17.30 hodin. Přestože počasí a teplota v době začátku zápasu ukazovala spíše na koupání ( 34°C) než fotbalový zápas, tak se hrál zápas vysoké kvality. Hosté přijeli k zápasu značně omlazeni aktivními hráči ( Hnilo, Both,Dorůšek, Ptáček ) a chtěli zápasovou bilanci trochu srovnat s domácím mužstvem Bylnice. Domácí naopak nastoupili ve značně okleštěné sestavě- chyběli Dorňák,Pecl,Červenka,Lysák,Lukaštík,Macháč….

Začátek zápasu vyšel lépe domácímu týmu, který soupeře zaskočil aktivním napadáním rozehrávky a vytvořil si tak více příležitostí ke vstřelení branky. Pohledné kombinace na jeden dotek předváděla domácí záloha dirigovaná výborným Petrem Murkou a po jedné z takové útočné akci domácí poprvé skórovali střelou z dálky právě Mukou 1:0. Tak i skončil první poločas, ikdyž šance na vstřelení branky měla ještě obě mužstva. Za zmíňku určitě stojí pěkný střelecký pokus Petra Murky nůžkama přes hlavu . V prvním poločase ještě musel přesný rozhodčí nařídit osvěžení hráčů, aby zabránil zdravotním problémům z přehřátí.

foto Alois Strnad     více fotek

Ve druhém poločase se podařilo domácím po chybě hostující obrany přidat druhý gól po samostatném úniku Robina Spáčila a zdálo se, že soupeř rezignuje, ale opak byl pravdou. Slavičín začal hrát více do předu a velkým tlakem na obranu domácích si začal více vytvářet šance na vstřelení branky, což se taky povedlo. 10 minut před kocem zápasu dokázali hosté srovnat na 2:2 po brankách Dorůška a Abraháma. Minutu před úplným koncem pak rozhodli hosté zápas ve svůj prospěch brankou Milana Botha 2:3.

Zápas s přehledem odřídila dvojice rozhodčích ze Slavičína – Herák Dušan a Belžík Staňa

Závěrem je třeba říct, že zápas měl přes těžké podmínky ( vysokou teplotu ) výbornou úrověň a že zvítězilo šťastnější mužstvo Slavičína, které právě zařazením mladších hráčů zvitězilo fyzickou převahou v závěru zápasu, kdy domácím naopak síly značně ubývali a mohli tak litovat neproměněné šance z prvního poločasu.

Internacionálové FC Bylnice – Legendy FC TVD Slavičín 2:3 ( 1:0 )
Branky : Murka P., Spáčil R. – Dorůšek M., Abrahám P. a Both M.