Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V Dešném se sešli příznivci Hubertova cechu

date_range 31.Srp, 2012 featured_play_list Aktuality

 

Přírodní areál v Dešném ve Valašských Kloboukách o poslední srpnové neděli hostil pátý ročník Svatohubertských slavností. Na troubenou mši svatou i bohatý program s mysliveckou tématikou se podle organizátorů přišlo podívat na šest stovek návštěvníků. Sváteční atmosféru naladilo trio loveckých trubačů z Potštátu a v příjemném duchu pokračovala i dechová hudba Valaška. Umělecké zážitky nabídla venkovní galerie výtvarných děl, ty kulinářské pak zvěřinové speciality.

„Svatohubertské slavnosti se konají co dva roky a už od jejich vzniku mezi nás pokaždé zavítá sloužit mši otec Jan Kornek z Dubu na Moravě, který je sám vášnivým myslivcem. Výjimečným zážitkem je jistě také poslech jejího hudebního doprovodu, který troubí trubači lovecké hudby," řekl k hlavnímu programu pořadatel Otakar Rosulek.

 Foto Martin Fuks   …další fotky

Letos se mohli návštěvníci navíc kochat i uměleckými díly, které byly do přírodních kulis zasazeny ve venkovní galerii. Obrazy s loveckou a mysliveckou tématikou zde prezentovali akademický malíř Václav Nasvětil a výtvarnice Hana Křenková. Hlavní program doprovodila také bohatá zvěřinová tombola a rovněž nabídka specialit ze zvěřiny v režii Mysliveckého sdružení Valašské Klobouky.

Svatohubertské slavnosti pořádá Město Valašské Klobouky ve spolupráci s Městskými lesy. „Akce si mezi veřejností našla své příznivce a jsme rádi, že se letos setkala s hojnou účastí. Bohužel odpolední program předčasně ukončilo velmi nepříznivé počasí, ale věříme, že zážitky ze svátečního dne déšť nezkazil," dodal Rosulek.

Lenka Zvonková

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA