Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V hlasování zvítězilo hřiště na Sychrově

date_range 17.Čvc, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Valašskokloboučtí občané v historicky prvním veřejném hlasování o realizaci investiční akce zvolili vznik dětského hřiště na Sychrově. Záměr podpořilo 58 respondentů. Druhou investicí v pořadí pak bylo zpřístupnění zahrady základní umělecké školy a na třetím místě skončila výstavba chodníku pod domem dětí a mládeže směrem k poště. Ze 146 odpovědí bylo 121 doručeno formou papírového anketního lístku a 25 účastníků hlasovalo elektronicky. Jeden lístek byl neplatný.

„Velmi děkujeme občanům, kteří se rozhodli v anketě svůj názor vyjádřit. Zapojení každého z nich si velmi vážíme a vítáme jejich aktivitu, kterou nám pomohli určit, co by se mělo pro zkvalitnění života v našem městě udělat," poděkovala účastníkům hlasování metodička CAF týmu městského úřadu Eliška Olšáková. „Očekávali jsme však, že ze strany občanů zaznamenáme daleko větší zájem o účast v rozhodování. Nízká návratnost odpovědí byla zřejmě ovlivněna načasováním ankety na začátek prázdnin či omezeným časem na odevzdání," poznamenala.

Hřiště na Sychrově (foto archiv města)

Anketa přinesla rovněž cennou zpětnou vazbu ve formě připomínek a námětů občanů pro příští roky. Všechny byly shromážděny a předány vedení města a komisi pro strategický rozvoj města, která s nimi bude dále pracovat. Objevily se mezi nimi například návrhy na opravy komunikací i chodníků pro pěší, dále vybudování nových přechodů pro chodce, vznik dětského dopravního hřiště, digitalizace kina, rozšíření koupaliště a další.

Vítězný záměr postavit dětské hřiště na Sychrově se začne připravovat k uskutečnění v nejbližší době, schválení realizace však ještě musí proběhnout na příštím zasedání zastupitelstva města. „Nejprve chceme prodiskutovat s obyvateli Sychrova přesné umístění hřiště, tak aby jeho poloha vyhovovala všem generacím. Pravděpodobně uspořádáme s rodiči a zástupci rodin schůzku, při níž bychom společně vybrali nejen lokalitu, ale taktéž podobu hřiště a konkrétní herní prvky. Chceme, aby s výsledkem byli spokojeni všichni uživatelé a především děti," řekl vedoucí investičního odboru Radek Bařinka.

V hlasování o realizaci investice v hodnotě do 300 tisíc korun měli občané možnost výběru mezi devíti investičními záměry. Svými hlasy rozhodli o tomto pořadí:

1. Dětské hřiště na Sychrově 58 hlasů 40%
2. Zpřístupnění zahrady ZUŠ 24 hlasů 17%
3. Chodník pod DDM k poště 21 hlasů 15 %
4. Revitalizace hřišť na Luční 17 hlasů 12%
5. Altán ve Smolině 9 hlasů 6%
6. Zapůjčení techniky pro letní kino 6 hlasů 4%
7. Dětské hřiště v Lipině 5 hlasů 3%
8. Dětské hřiště v Mirošově 3 hlasy 2%
9. Mantinely pro zimní provoz hřiště u ZŠ 2 hlasy 1%

Poděkování městského úřadu náleží jak občanům za jejich účast v hlasování, tak valašskokloboucké pobočce České pošty, která umožnila sběr anketních lístků prostřednictvím poštovních schránek.

Lenka Zvonková

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA