Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V Horní Lhotě shořely stovky balíků slámy

date_range 03.Kvě, 2012 featured_play_list Aktuality

 

Ve středu 2. května 2012 v 17:41 hod. byli hasiči informováni o rozsáhlém požáru velkokapacitní skladovací haly v Horní Lhotě. Na místo vyjely jednotky profesionálních hasičů ze Zlína a Luhačovic se třemi cisternami, které postupně posílily jednotky dobrovolných hasičů z Luhačovic, Pozlovic, Horní Lhoty, Zádveřic a Vizovic.

„Požár byl ohlášen v době, kdy už plameny zasáhly prakticky celou skladovací halu o rozměru asi 60 x 15 metrů. Budova z lehké dřevěné konstrukce, krytá vlnitým plechem, nevydržela nápor mohutného požáru a celá se postupně zřítila," uvedl mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček. Vítr odnášel mohutný oblak kouře mimo obytnou část obce.

Foto: V Horní Lhotě shořely stovky balíků slámy

 foto HZS Zlínského kraje    dalších 27 fotek

Jako první k požáru dorazila cisterna profesionálních hasičů z Luhačovic, a to za osm minut po výjezdu ze stanice. Velitel zásahu potvrdil závažnost události, byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu a na místo vyjelo více zásahovým vozů a jednotek.

Vítr rozšířil požár do okolí na suchou trávu. „Prioritou hasičů se stala ochrana několika výrobních hal stojících ve svahu pod místem požáru. S postupným zřícením skladovací haly se začaly uvolňovat naskládané balíky slámy a začaly se kutálet směrem k firmě pod požárem," podotkl Mitáček. Hasiči museli bleskově reagovat, hořící balíky rozbíjet a postupně dohašovat proudy vody.

Lokalizace požáru zabrala hasičům asi hodinu intenzivní práce. „Postupně byla uhašena tráva v okolí i několik hořících stromů. Z požárem zasažené haly se ozvalo několik detonací z roztržených uskladněných prázdných plechových sudů. Jednotlivé části konstrukcí haly se zhroutily během první hodiny požáru," pokračuje mluvčí hasičů.

Velení zásahu převzal velicí důstojník směny a rozdělil místo zásahu na dva bojové úseky. Byla zřízena kyvadlová doprava vody do obou úseků. V hale bylo uskladněno několik set balíků slámy, které se postupně nechají pod dohledem hasičů vyhořet, což může trvat i několik dnů.

„Po příjezdu vyšetřovatele hasičů ze Zlína bylo místo požáru předběžně ohledáno. Svědci potvrdili, že do haly často chodily děti a mládež. Na objasnění příčiny spolupracujeme s policií," dodal Ivo Mitáček. Odhadované škody budou vyšší než 1 mil. Kč.

aktualizace

20:45 – Majitel si požárem způsobenou škodu vyčíslil na 1,2 mil. Kč. Plameny zničily jak halu, tak i uskladněných 600 balíků slámy. Zásahem hasičů se podařilo uchránit blízké výrobní haly za 8 mil. Kč. Příčina vzniku požáru je nadále ve společném šetření hasičů a policie.

21:00 – Počet zasahujících jednotek na místě požáru byl snížen. Část vyslaných hasičů se vrací na své základny. Požár je nadále lokalizován, ale je nutné místo stále hlídat. Vítr nadále roznáší odhořívající části slámy do okolí, které je chráněno hasiči s proudy vodního vedení.

3.4.2012 07:00 – Zbylá část jednotek hasičů ukončila dohled. Na místě požáru nadále zůstává už jen jednotka dobrovolných hasičů z Pozlovic, která bude nadále dohlížet na postupné vyhořívání stovek balíků slámy.

-red-

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA