Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V Horní Lidči začnou stavět kruhový objezd

date_range 30.Bře, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Po několika letech jednání se v obci začne s rozsáhlou rekonstrukcí křižovatky na Valašské Klobouky a Púchov. Od začátku dubna čekají na řidiče projíždějící Horní Lidčí dopravní omezení.

S přípravami na náročnou stavbu křižovatky silnic I/57 a I/49 se začalo už před několika dny. Firma, která výstavbu nového kruhového objezdu realizuje, v těchto dnech aktuálně buduje provizorní objízdnou komunikaci. Ta bude propojovat silnici na Střelnou se silnicí na Valašské Klobouky. Právě tento úsek se stane na několik týdnů nepostradatelným a nejdůležitějším pro zajištění průjezdu veškeré dopravy a kamionů. Do konce měsíce března dojde také k přemístění autobusových zastávek „Na rozcestí", a to ve všech směrech, a v neposlední řadě také k vybudování velké objízdné trasy ve směru Horní Lideč – Valašské Klobouky – Slavičín – Petrůvka – Horní Lhota – Zádveřice – Vizovice – Valašská Polanka.

Pohled na stávající křižovatku v Horní Lidči

Pokud to vezmeme konkrétně, tak ve směru od Střelné na Valašské Klobouky bude na provizorní komunikaci převedena veškerá doprava včetně celého objemu těžké nákladní dopravy (kamionů nad sedm a půl tuny). Ve směru Střelná – Vsetín a Vsetín – Valašské Klobouky bude povolen pouze průjezd osobních aut, vozidel zásobování a autobusů hromadné dopravy. Tento stav bude trvat přibližně osm týdnů. Za tu dobu by měla být vybudovaná část nové křižovatky, část silnice směrem na Vsetín, Střelnou a Valašské Klobouky a dvě autobusové zastávky.

V tuto chvíli se nedá zcela přesně říct, kdy se výše popsaná omezení začnou realizovat. Vše se odvíjí od rozhodnutí Krajského úřadu ve Zlíně, který má vydat rozhodnutí o objížďce pro těžkou nákladní dopravu vedoucí z Horní Lidče přes Slavičín do Valašské Polanky, a to k 30. březnu 2015. Jestliže by se tak stalo a krajský úřad by k zmíněnému datu rozhodnutí vydal, veškeré opatření v dopravě by začala platit k 1. dubnu 2015.

Křižovatka v Horní Lidči I. etapa

Nová křižovatka bude mít betonový povrch, který je z provozního hlediska trvanlivější. Změnou projde také osvětlení, vybudovány budou nové chodníky, přechod pro chodce a čtvrtá cesta, která povede přímo k hřbitovu. Zásadní je ovšem to, že v Horní Lidči dojde k odstranění nejrizikovějšího místa z hlediska bezpečného přecházení silnice.

Investorem celé zakázky je Ředitelství silnic a dálnic České republiky. Náklady na stavbu jsou vyčísleny na patnáct milionů korun. Dokončena by měla být na konci letních prázdnin.

Informace vztahující se k dopravní situaci během oprav křižovatky, budeme průběžně aktualizovat.

  Křižovatka v Horní Lidči I. etapa  

  Plán objízdných tras

Ludmila Brousilová

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi