Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V Hostětíně už mají napečeno i nazdobeno

date_range 18.Pro, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Zdravé vánoční cukroví, ozdoby z ovčí vlny a sena i krásné dárečky – to vše čekalo minulý týden na dětské i dospělé návštěvníky v Hostětíně. Za předpokladu, že si je sami vyrobí.

Centrum Veronica Hostětín je na vánoce již připraveno – a s ním i šedesátka návštěvníků, kteří se vystřídali na vánočních programech pro veřejnost.

Favoritem kurzu pečení zdravého vánočního cukroví byly Datlové hvězdičky z celozrnné špaldové mouky, do nichž se nepřidává cukr. I bez něho jsou slaďoučké a rozplývají se na jazyku. Dalším zajímavým receptem jsou Mrkvánky, které, jak již název správně napovídá, mají jako základní výrobní surovinu mrkev. Své příznivce si ale našly i žitné perníčky nebo cukroví z ovesných vloček.

foto Centrum Veronika Hostětín

K vánocům patří samozřejmě i ozdobený byt a dárečky. „Já si z Hostětína odnáším krásný vánoční věnec svázaný ze sena a ozdobený přírodninami. Syn si ozdobil perníčky a vyzkoušel výrobu drátkovaných náušnic. Ochutnali jsme zdravé cukroví i vánoční ohřívaný mošt. Především jsme ale ocenili tu příjemnou pohodu, která tady vládla – navzdory předvánočnímu shonu a stresu, který zažíváme v supermarketech", říká účastnice Maria Tomčalová.

Další návštěvníci si z vánočního tvoření odnášeli malované tašky, náušnice a ozdoby z ovčí vlny nebo vánoční dekorace z hlíny a sena.

„Vánoční tvoření organizujeme každý rok a pokaždé se snažíme, kromě tradičního zdobení perníčků, připravit další řemeslné dílny. Letos byly velkým hitem vánoční ozdoby ze sena a svícny na vánoční stůl", říká Marie Křiváková, ředitelka Centra Veronica. „Chceme, aby si návštěvníci vyzkoušeli tradiční řemesla i nové způsoby výroby drobných dárkových předmětů. Akce je určena především rodičům s dětmi, ale posedět a ochutnat přišly i babičky a dědečkové. Je krásné pozorovat, jak se děti s rodiči a prarodiči těší ze společně vyrobené vánoční ozdoby, či dárku. To jsou ty nejcennější chvíle, které si můžeme (nejen na vánoce) navzájem dát".

Pokud jste nestihli vánoční tvoření v Hostětíně letos, tak určitě můžete přijet v roce příštím.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA