Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V infocentru bude k vidění vyřezávaný betlém

date_range 28.Lis, 2014 featured_play_list Aktuality

 

Po celou adventní dobu bude ve Valašských Kloboukách k vidění největší valašský vyřezávaný betlém, jehož autorem je Alois Zádrapa z Lidečka. Rodiny s dětmi i všichni ostatní zájemci jej budou moci obdivovat každý den s výjimkou sobot v městském informačním centru. V premiéře se představí o první adventní neděli a jistě bude velkým lákadlem Klobuckých adventních trhů.

Autorem unikátního díla je Alois Zádrapa z Lidečka    fotogalerie

„Unikátní řezbářské dílo pana Aloise Zádrapy začalo zprvu jako drobné vyřezávání figurek pro domácí betlém a dnes se svými rozměry 6 metrů na délku a 1,5 metru do výšky řadí k nejrozsáhlejším betlémům v širokém okolí. Obsahuje na 300 figurek, které v různých výjevech znázorňují tradiční situace života na Valašsku," popsal Jaroslav Baloušek, ředitel Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky. Nechybí ukázky typických prací a řemesel, figurky zvířat, domy, stavení, krajinné scenérie a podobně.

Betlém z lipového dřeva už sklízel uznání na různých místech republiky a dokonce reprezentoval i za hranicemi při Evropské soutěži obcí. Nyní se lidem naskytne poslední možnost vidět jej i jinde než v jeho domovské obci, protože příští rok by se měl natrvalo usídlit v Lidečku na stálé expozici.

Lenka Zvonková

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA