Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V Janové měli jarmark, nový stromeček, zpívali koledy a mlsali skorovánoční punč

date_range 08.Pro, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Jarmark v Janové. Foto: Radomír Dolanský

Společensky aktivní dobrovolní hasiči z Janové po nedávné svatomartinské vycházce pozvali občany na další akci – Hasičský jarmark. Oficiálně, a dle plakátu, zvali na akci mladí hasiči a děti z Mateřské školy Janová.

 

Bodejť by ne! Právě tvorba mladých hasičů a dětí ze školky byla hlavním prodejním artiklem na jarmarku. Ze zisku z prodeje si pak mladí hasiči i školkáči vylepšují některé své akce tam, kde se nedají použít finance určené na činnost a provoz.

 

K akci mládeže se připojili i dospělí zaměstnanci školky a dospělí hasiči. Prodávali zde například domácí laskonky nebo rohlíčky z vánočkového těsta, hasiči zase bílý i červený svařáček, skorovánoční punč, který chutnal úplně jako ten vánoční, nebo třeba rožněné klobásy a párky v rohlíku. Celou nabídku a mnohem více můžete zhlédnout ve fotogalerii, která je součástí tohoto článku.

Jarmark v Janové. Foto: Radomír Dolanský. Celá fotogalerie ZDE

V části hasičské zbrojnice probíhala soutěž o nejlepší vánočku a více než stovce přítomných hrálo kytarové duo Kláva v Janové a okolí již velmi dobře známé. Ale to už se na své velké vystoupení chystaly děti ze školky, rovněž každoroční hosté podvečerního programu. S ředitelkou Martinou Borsíkovou Ďurinovou a učitelkou Kateřinou Václavíkovou děti připravily představení s písničkami a veselým skotačením, na které se přední řady dívaly skrz mobilní fotoaparáty a všichni dohromady s úsměvy při sledování dětského snažení. Samozřejmě, že nemohlo následovat nic jiného než bouřlivý potlesk.

 

A sotva se děti – umělci změnili zase na maminčiny a tatínkovy zlatíčka, upřeli se zraky všech na strom, který se právě chystal změnit na vánoční. Nově vánoční, v úplně novém kabátě, stříbrně svítící do okolí se zlatou hvězdou na špici. Navíc měl vedle sebe ještě mladšího brášku oděného do krásné modři.

Jarmark v Janové. Foto: Radomír Dolanský. Celá fotogalerie ZDE

Pak se svých kytar chopilo opět duo Kláva a už se jen čekalo na osmnáctou hodinu podvečerní, kdy se v Janové rozezněl zpěv koled podobně jako na mnoha stovkách míst v České republice. A i když koledy dozněly, lidé se vespolek ještě stále bavili, smáli a zahřívali báječnými výtvory hasičů, ale především hřejivým pocitem v srdcích.

 

Radomír Dolanský

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA