Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V Janové přivítali malé občánky

date_range 22.Kvě, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Vítání občánků v Janové. Foto: Radomír Dolanský

V zasedací místnosti přivítalo vedení obce šest nových občánků. Dvěma zabránila v účasti nemoc. Takže celkem v obci Janová přibylo osm narozených občánků.

 

Slavnostní chvíli zahájila přivítáním všech přítomných administrativní pracovnice obce. Po několika větách úvodem nastoupily před rodiče novorozeňat děti z místní mateřské školy, aby svými veselými a za srdce chytajícími básničkami, písničkami a říkankami udělaly radost především rodičům i všem dalším dospělým, popřípadě aby zaujaly nevšedním děním i ty nejmenší, kterým všechna sláva kolem patřila. Děti hudebně podporovovala ředitelka MŠ Janová Martina Borsíková – Ďurinová a nápovědu gesty prováděla školní asistentka Alena Gavendová. Krásné a upřímné vystoupení rodiče, prarodiče, sourozence, ale i zástupce obce dojalo, rozveselilo a nadchlo zároveň, takže dětem opravdu upřímně tleskali za každým číslem, za každou básničkou jednotlivců, dvojic nebo písní celé skupiny.

Vítání občánků v Janové. Foto: Radomír Dolanský

Po čtvrthodince prozářené sluncem dětských duší z Mateřské školy Janová požádala Petra Vaculková za obec, aby všichni povstali, protože do zasedací místnosti vstoupil starosta obce Jaroslav Tomanec, k oficiálnímu přivítání novorozeňat za občany obce Janová. Samozřejmě poblahopřál rodinám, maminkám a tatínkům, k přírůstkům do jejich rodin, vyslovil přání, aby to pro všechny znamenalo příchod šťastných dnů. Zdůraznil, že i pro samotnou obec znamená každý nově narozený človíček jako občan Janové radost z rozhodnutí, že právě zde se rodiče rozhodli přivést na svět své potomky. Na druhou stranu se jedná o velký závazek vytvářet pro rodiny co nejvhodnější podmínky pro spokojený život, aby i do budoucna všichni zůstali občany obce.

 

Po projevu starosty obce došlo k slavnostnímu zápisu do pamětní knihy a předání darů z rukou zástupců obce. Rodičům ještě jednou pogratuloval starosta obce Jaroslav Tomanec a novorozencům předal malou stříbrnou pamětní medaili se znakem obce a gravírem se jménem nového občánka, datem jeho narození a věnováním obce. Právě pro podobné slavnostní příležitosti si obec nechala vyrobit raznice, menší a větší, svých vlastních medailí. Dalším gratulantem byl místostarosta Richard Machalec, který mamince předal kytičku a jako poslední dárky pro nejmenší předávala za obec Petra Vaculková.

Vítání občánků v Janové. Foto: Radomír Dolanský

Pro ty, kdo chtěli, následovala možnost nechat vyfotit své ratolesti v kolébce se všemi rodinnými příslušníky, kteří se dostavili k tomuto slavnostnímu okamžiku.

 

Radomír Dolanský

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA