Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V Janové vítali nové občánky

date_range 10.Čvn, 2024 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Vítání občánků v Janové. Foto: Radomír Dolanský

Jako každoročně pozvala obec nově narozené děti v Janové k slavnostnímu přivítání mezi občany obce. Letos jich bylo šest, ale dvě rodiny se kvůli nemoci musely odhlásit. V obci velikosti Janové a ve státě se současnou ne zrovna porodnost podporující ekonomikou, je i šest narozených dětí vítaným přírůstkem.

 

Děti, rodiče a rodinné příslušníky přivítala i za přítomného místostarostu Richarda Machalce administrativní pracovnice obce Petra Vaculková. Hned poté uvedla na pódium skvělé umělce, možná i budoucí starší kamarády malých občánků, děti z Mateřské školy Janová. Školkáči pod vedením ředitelky MŠ Martiny Borsíkové Ďurinové jsou zde hosty již řadu let a pokaždé si připraví vystoupení, které opravdu pobaví dospělé a zaujme natolik kojence i batolata, že v tu chvíli zapomenou na jakékoliv zvuky nespokojenosti. I letos přinesly básničky, rýmovačky a písničky spoustu lásky dětem, maminkám a tatínkům, humoru úplně všem a radosti zrovna tak.

Vítání občánků v Janové. Foto: Radomír Dolanský

Potlesk vyprovodil malé umělce a Petra Vaculková požádala všechny přítomné, aby povstali a oficiálně přivítali starostu obce Jaroslava Tomance. Jako jeho předřečníci rovněž pozdravil všechny přítomné, především nové občánky obce s rodiči, pro které se stal tento den svátečním. Popřál rodičům, aby od prvních chvil, kdy se jejich potomci narodili, mohli intenzivně prožívat rodičovské city po celý život. Upozornil, že právě proto bude velmi důležité, jak své děti povedou, kolik budou dostávat lásky nejen od rodičů, ale i od svého okolí. Rozhodující pro vývoj osobnosti určitě bude, jak nároční na své děti s přibývajícím věkem budou, jak je povedou cestou života a jaké rodinné základy svým ratolestem předají. Zda naučí své děti milovat pravdu a spravedlnost, nebudou litovat prostředky vynaložené na jejich vzdělání. Vyzval rodiče, nechť dělají vše proto, aby se jejich děti nikdy přímo nesetkaly s nenávistí, zlobou a násilím.

 

Po starostově krátké slavnostní řeči následovaly podpisy rodičů do pamětní knihy. Nato dostala maminka od starosty růžičku, tatínek převzal v okrasné etui stříbrný medailonek s vygravírovaným jménem nového občánka a datem jeho narození. Na rubu je pak znak obce Janová. S tímto nápadem přišel v novém volebním období právě starosta obce a se souhlasem zastupitelstva nechala pak obec vyrobit raznice dvou velikostí právě k podobným slavnostním a památečným příležitostem. Místostarosta Richard Machalec rovněž poblahopřál mladým rodinám a předal jim album pro záznamy prvních dnů a roků života dítěte, Petra Vaculková předala pak nejmenším radost největší – pro holčičky panenky, pro kluky zase velká auta, s nimiž si možná hráli už jejich dědové, a přesto pořád dětem přinášejí radost.

 

Jak je v Janové zvykem, následovalo pro ty, kdo chtěli zvěčnit tyto slavnostní chvíle, fotografování u kolébky rodičů s dětmi, ale i celých rodin se sourozenci a rodiči rodičů. Slavnostní odpoledne se opravdu vydařil

 

text a foto: Radomír Dolanský

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA