Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V Janové vznikl bicyklistický klub

date_range 29.Pro, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Tak jako v roce 1979, kdy se dala v Janové dohromady parta nadšenců kolem Jiřího Šimoníka a vybudovali v Janové lyžařský vlek, vzniká po 36 letech na popud stejného muže bicyklistický klub.

Dne 17. 11. 2015 v Janové oficiálně vzniká BK JOaC – Bicyklistický klub janovských ogarů a cérek. Název pro někoho nezvyklý, pro druhého dlouhý, ale přesně vystihující poslání a územní příslušnost klubu. Zakladatelé se tímto rovněž chtěli vyhnout velmi často používaným poangličtěným názvům jako bike oddíl apod.

Výkonný výbor v počtu pěti lidí schválil rovněž stanovy klubu, který bude působit při obci Janová jako neziskové sdružení s podporou partnerů – sponzorů. Posláním bicyklistického klubu je pořádání akcí pro amatérské cyklisty, cykloturistika, ale i pořádání závodů.

Zakladatelé klubu                             foto: archiv BK JOaC

První velkou akci si vznikající klub naplánoval na červen roku 2016. Měl by to být cyklistický závod pro děti přímo v Janové. V květnu a září se uskuteční dvě cyklovyjížďky. Veškerá činnost se dále bude odvíjet a rozvíjet samozřejmě dle zájmu občanů nejen z Janové.

Členové klubu se prozatím rozhodli, že během letních prázdnin 2016 nebudou organizovat žádné akce a to hned z několika důvodů. Ať už vzhledem k řadě jiných probíhajících akcí jak cyklistických, tak kulturních a z jiných sportovních odvětví, tak z důvodu čerpání dovolených a v neposlední řadě i pro předpokládaná vedra, která příjemný zážitek z cyklistiky promění v utrpení a můžou jednotlivce vystavit i zdravotním rizikům.

Bicyklistický klub si vytkl za cíl propagaci obce Janová v regionu, mimo něj a případně i v zahraničí. Proto plánuje výrobu dresů pro každého člena, který o něj projeví zájem. Přední strana dresu by měla mít na hrudi znak a nápis obce Janová, na ramenou s logy BK JOaC. Na zadní části dresu je předpokládané umístění log hlavních sponzorů klubu. Další sponzoři můžou být dle návrhu umístěni u spodního lemu dresu.

Logo: archiv BK JOaC

V současné době bicyklistický klub vytvořil vlastní webové stránky www.cyklojanova.com, kde naleznou případní zájemci o členství přihlašovací formulář a taktéž veškeré kontakty na členy klubu. Samozřejmostí budou aktuality o připravovaných akcích.

Všichni členové klubu doufají, že nezůstane jen u jejich přání a Bicyklistický klub janovských ogarů a cérek si najde své věrné příznivce, kteří budou podporovat jak klub, tak obec Janovou. Všichni noví členové, nejen z Janové, jsou samozřejmě srdečně vítáni.

Radomír Dolanský

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA