Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V Karlovicích se rozloučí s prázdninami

date_range 31.Srp, 2012 featured_play_list Aktuality

 

Loučení s prázdninami bude hlavním mottem řady akcí, kterými si mohou zpestřit poslední prázdninový víkend návštěvníci Velkých Karlovic na Vsetínsku.

V pátek 31. srpna se koná další koncert v rámci Karlovského hudebního léta u Penzionu Pod Pralesem v údolí Léskové. Od 19 hodin zahraje skupina Docuku. Vstupné je jako vždy dobrovolné.

V sobotu 1. září se chystá program „Loučení s létem – Soláň zpívá" ve Zvonici Soláň na hoře Soláň nad Velkými Karlovicemi. V programu vystoupí smíšený sbor Carmen ze Zábřehu na Moravě, zazní skladby všech období, mimo jiné také lidové písně v úpravě Leoše Janáčka. Začátek je v 17 hodin.

Milovníci relaxace si mohou v sobotu 1. září zajít na Saunovou noc ve Wellness Horal v hotelu Horal. Přinese koupání a saunování za svitu svíček. Termální bazény a saunový svět Wellness Horal budou při té příležitosti otevřeny až do půlnoci.Každou hodinu se budou konat saunovací rituály. Saunová noc začíná ve 20 hodin.

Loučení s létem pro dospělé nabídne v sobotu 1. září Cocktail bar Lanterna v hotelu Lanterna. „Poslední prázdninová party" s diskotékou a malou tombolou začne ve 20:30 hodin.

Školákům bude věnován poslední den prázdnin v Bike parku Kyčerka. Děti do 15 let mohou v neděli 2. září jezdit v bike parku zcela zdarma.

Příjemným zpestřením posledního prázdninového víkendu se může stát také výlet na některou ze dvou „dětských" turistických tras Resortu Valachy.

Pro menší děti je ideální nová Kulíškova naučná stezka okolím hotelu Horal dlouhá 2,5 km. Atraktivní a zábavnou formou přibližuje malým výletníkům zajímavosti přírody CHKO Beskydy. „Průvodcem" stezkou je kulíšek: jde o vzácný druh sovy hnízdící ve Velkých Karlovicích. Součástí zastavení jsou vedle informačních panelů také různé interaktivní a hrací prvky.

Pro starší děti je vhodná trasa Hledej poklad na Galiku, dlouhá 6 km. Děti na ní plní jednoduché úkoly a postupně tak získávají čísla do kódu, s nímž v cíli otevřou schránku s pokladem. Start i cíl je v hotelu Galik, kde zájemci dostanou tištěné instrukce.

Návštěvu Resortu Valachy lze také spojit s koupáním v termálních bazénech Wellness Horal nebo návštěvou Lanového parku Horal u hotelu Horal.

Rozloučení s prázdninami bude patřit ve Velkých Karlovicích také příští víkend. V neděli 9. září se u Karlovského muzea uskuteční 2. Mezinárodní dětský folklorní festival – Loučení s létem. Účast přislíbilo 9 souborů z Moravy a Slovenska. Součástí bude i řemeslný jarmark.

Martina Žáčková

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA