Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V Karlovicích vyberou nejlepší valašský sýr

date_range 30.Čvn, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Ve Velkých Karlovicích se v sobotu 6. července uskuteční 3. ročník soutěže O nejlepší valašský sýr. Svůj um v ní mohou poměřit všichni, kdo se v regionu zabývají výrobou vlastního domácího sýra. Příchozí návštěvníci budou moci jednotlivé produkty ochutnávat. Akce se uskuteční ve Spa hotelu Lanterna od 12 hodin.

„Regionální výrobce, které známe, jsme stejně jako v minulých dvou ročnících oslovili. Uvítáme, když se ozvou i další. Jedinou podmínkou účasti je, aby k nám v den soutěže dodali půl kilogramu sýra," uvedla vedoucí Spa hotelu Lanterna Zuzana Vašutová.

 Soutěž o nejlepší valašský sýr v Karlovicích (foto archiv Resort Valachy)

Atmosféru soutěžní ochutnávky zpříjemní cimbálová muzika Jánoš Petra Zetka. O nejlepším sýru rozhodne odborná porota. Návštěvníci mohou nejen ochutnávat spolu s porotou, ale také využít přítomnosti sommeliérů, kteří poradí, jak správně kombinovat chuť sýrů s víny.

Soutěž má mimo jiné napomoci k budování kontaktů mezi Spa hotelem Lanterna a regionálními producenty. Hotel Lanterna se zaměřuje na moderní gastronomii s využitím regionálních produktů. „Máme zájem od místních producentů sýry trvale odebírat a také s nimi spolupracovat, například při Karlovském gastrofestivalu," doplnila Zuzana Vašutová.

Loni porota hodnotila 37 vzorků sýrů. V obou dosavadních ročnících zvítězila statkářka Anna Vašutová z Velkých Karlovic. „Zajímavostí je, že zatímco v prvním ročníku vyhrála s přírodním kravským sýrem, pro druhý ročník se snažila přijít s odlišným typem sýra – uzeným a opět uspěla. Jsme zvědaví, jestli se i letos zúčastní s nějakou další novinkou," dodala Zuzana Vašutová.
www.lanterna.cz.

Ve stejný den, 6. července, se navíc u Karlovského muzea ve Velkých Karlovicích koná Hrnčířský den s ukázkami výroby. http://www.velkekarlovice.cz.
V relaxačním centru Wellness Horal v hotelu Horal se pak od 20 hodin koná tradiční Saunová noc s prodlouženou otevírací dobou až do půlnoci. www.wellnesshoral.cz.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA