Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V Kloboukách chystají velikonoční jarmark

date_range 27.Bře, 2012 featured_play_list Aktuality
 
 
Valašské Klobouky v sobotu 31. března přivítají jaro velikonočním jarmarkem, který návštěvníky pozve na pestrý folklórní a řemeslný program. Před Starou radnicí se bude odehrávat velikonoční farmářský trh s bohatou nabídkou regionálních produktů a v kulturním domě bude probíhat jarmárek s velikonočními řemesly a tradicemi, výtvarnými dílnami a vystoupeními dětských folklórních souborů z Valašska i Slovenska. V pořadí již čtrnáctý Velikonoční jarmárek tradičních řemesel začne v 9 a potrvá až do 14 hodin, kdy jej vystřídá dětské odpoledne s folklórem. Akci připravilo Občanské sdružení Klobučan společně s Městem Valašské Klobouky.

„Sobotní jarmark bude věnován velikonoční tématice a tradicím, které se ke svátkům jara váží. V kulturním domě bude k vidění malování kraslic, pletení pomlázek, výroba dekorací a jarních vazeb, zdobení perníčků, zpracování ovčího rouna, práce dráteníků i řezbářů a mnoho dalšího. Návštěvníci si budou moci řadu technik sami vyzkoušet ve výtvarných dílnách," pozvala vedoucí souboru Klobučan Hana Tarabusová. Jak poznamenala, připraveno bude i stylové občerstvení, a to kyselice a frgály.

 

Velikonoční jarmárek 1 (foto NS Klobučan)

 
Jarmárek v sále doprovodí cimbálová muzika Klobučan a dětský soubor Prvosienka z Dubnice nad Váhom. Po 14. hodině se pak na pódiu vystřídají s velikonočními pásmy soubory Klobučánek, Slavičánek i Prvosienka a následovat bude dětský bál s výukou národopisných tanců, hrami a soutěžemi.

Vedle folklórní části mohou lidé zavítat i na velikonoční trh na náměstí. „K zakoupení zde budou regionální farmářské produkty jako sýry, zelenina, medovina či pekařské výrobky, ale také velikonoční a jarní zboží," sdělila k náplni trhu Radka Brtišová z městského úřadu.

Velikonoční jarmárek tradičních řemesel je pořádán za využití benefičního výtěžku ze 20. ročníku Valašského mikulášského jarmeku. Návštěva řemeslníků a dětského souboru ze Slovenska se může uskutečnit díky prostředkům z mikroprojektu Příhraniční spolupráce SR – ČR.

Lenka Zvonková

 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA