Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V Kloboukách se otevřela nová moštárna

date_range 27.Led, 2018 featured_play_list Aktuality

 

Dobrá zpráva pro sadaře a všechny, kteří mají na své zahradě jabloně. Ve Valašských Kloboukách vznikla nová moštárna. Lidé, kteří mají přebytky jablek ze svých sadů, je mohou zužitkovat a to buď formou výkupu anebo si nechat z ovoce vylisovat svůj vlastní mošt a to na kvalitních moderních nerezových strojích.

„Při výrobě moštů nepoužíváme žádná barviva, žádné konzervanty, aromata ani jinou chemii. Ovocná šťáva je pouze šetrně ošetřena pasterizací, což znamená zahřátí na cca 82 °C," sdělil majitel moštárny pan Šenkeřík.

Nová moštárna ve Valašských Kloboukách

Nejsme džus, jsme mošt!

To je heslo, kterým se nová moštárna řídí. Ovoce je totiž lisováno tradičním postupem tzv. za studena, čímž vzniká mošt. Naopak džusy jsou vyrobeny z koncentrátu vzniklého úplně odlišnou cestou za použití enzymů, umělého ohřevu, louhování a dalších procesů, při kterých se ztratilo aroma a muselo být uměle dodáno.

K uchování moštů se využívá moderní balení tzv. Bag in box. Jedná se o moderní, pohodlný, ekologický a efektivní způsob balení ovocných šťáv. Balení vydrží neotevřené až jeden rok. Po otevření vydrží 3-4 týdny čerstvé, aniž by muselo být v lednici a to díky kohoutku, který nepustí při správném použití do balení vzduch. Mošty jsou nefiltrované. Sedlina je znakem přírodního charakteru ovocných šťáv a dodává moštům plnost. Před otevřením se doporučuje protřepat.

Moštárna využívá tradiční postupy získávání ovocné šťávy za pomoci kvalitní moderní technologie

Moštárna nabízí rovněž k prodeji své vlastní výrobky

Původní odrůdy vysokokmenných jabloní jsou ceněny. Jsme krajem, kde ovocnářství mělo a stále má velkou tradici. Moštárna využívá jablka z vlastních ekologických sadů a jablka, která mají původ v našem regionu, taktéž odmítá moderní odrůdy a postřiky a upřednostňuje původní vysokokmenné druhy jabloní. Chuť ovocných šťáv z těchto odrůd vyniká nezaměnitelnou a plnou chutí a zaručuje její kvalitu.

„Hlavní myšlenka výroby moštů, je zachování tradiční výroby, využití nenahraditelných kvalitních místních surovin a spokojenost zákazníka," prozradil Šenkeřík s tím, že i do budoucna bude moštárna preferovat zpracování jablek z původních odrůd jabloní, což je odlišnost od většiny konkurenčních firem. Navíc také poznamenal, že letos mnoho ovoce nebylo, ale zato se urodilo v našem kraji hodně „Jaderniček", proto jsou letošní mošty více sladké a taktéž v kombinaci s kyselejším ovocem velmi chutné s příjemným sladkokyselým nádechem.

Balení vydrží neotevřené až jeden rok a díky praktickému kohoutku zvládne obsluhu opravdu každý

Nezanedbatelný je pozitivní vliv na lidské zdraví. Ovoce a zelenina, která je v ovocných šťávách obsažena působí blahodárně na lidský organismus. Mošty jsou zdrojem mnoha vitamínů a důležitých prvků. Napomáhají správnému fungovaní metabolismu a podporují imunitu. 

Nejenom jablečné mošty ale mnoho dalších druhů nabízí již nyní moštárna ke koupi

 „V současné době pracujeme na doladění designu a dalších drobností," uvedl pan Šenkeřík. Výrobky lze již nyní zakoupit také ve vybraných prodejnách v okolí. Mošty například najdete v AZ Marketu u pana Fialy, v místních Vinotékách, v S-Marketu v Horní Lidči, nebo v síti prodejen Macháč. Pochutnat na rozlévaném moštu si můžete také v Besedě ve Valašských Kloboukách. Úplný výčet lze najít na webových stránkách firmy nebo na facebooku.

Více informací naleznete na:
Web: www.mostuj.cz
Email: mostuj@seznam.cz
Tel: 704 441 442

Náš tip:

Pořádáte svatbu, oslavu narozenin nebo jinou hostinu? Chutný, zdravý a kvalitní mošt tam nemůže chybět. Díky praktickému kohoutku zvládne obsluhu opravdu každý a všichni si pochutnají.

-PR-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA