Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V Kloboukách i na Vsetíně uctí 103. výročí vzniku samostatného státu

date_range 25.Říj, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Památník československé vzájemnosti na Masarykově náměstí

Ve Valašských Kloboukách si v úterý 26. října připomeneme, že uplynulo 103 let od vzniku samostatného státu Čechů a Slováků. Pietní akt se bude konat na tradičním místě, u Památníku československé vzájemnosti na Masarykově náměstí, a to v 10 hodin dopoledne. Představitelé města Valašské Klobouky a další hosté zde položí věnce a květiny, aby uctili mimořádné okamžiky našich dějin i zásluhy významných osobností první republiky.

 

„Ustanovení samostatného státu si připomeneme na místě nejpříhodnějším, u Památníku československé vzájemnosti, který zpodobňuje blízký bratrský vztah obou národů. Naší snahou je předávat vlastenecké vnímání dalším generacím, a proto zveme k uctění státního výročí širokou veřejnost i školní mládež,“ pozvala Eliška Olšáková, starostka města Valašské Klobouky.

 

Vsetín si také připomene vznik republiky

 

Tradiční pietní akt u příležitosti 103. výročí vzniku samostatného československého státu, které připadá na 28. října, se uskuteční u památníku T. G. Masaryka na Palackého ulici v úterý 26. října v 9 hodin.

Kromě členů vedení města vzpomínku na vznik republiky doplní svým vystoupením členové Mužského pěveckého sboru Lumír, program mají připraven i žáci ZŠ Sychrov. Zváni jsou také zástupci vsetínských organizací i široká veřejnost.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA