Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V Kloboukách vznikla trasa pro běžkaře

date_range 14.Led, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Aktuální mrazivé počasí zajišťuje příhodné podmínky pro milovníky zimních sportů. Ve Valašských Kloboukách byla nedávno uvedena do provozu ledová plocha k bruslení a nyní je připravena také trasa pro příznivce běžkování. Nejedná se sice o tradiční hřebenovou trasu na Královci, ale šest set metrů dlouhý okruh na fotbalovém stadionu ji zatím může dočasně suplovat. Podmínky pro trať volnou přírodou zatím nejsou optimální. Zato stopa na stadionu je ideální pro začátečníky i menší sportovce.

„Technické služby za podpory města Valašské Klobouky provedly zkušební úpravu jednoho z úseků na hřebenu Královce. Bohužel sníh je prachový a sněžný skútr se při úpravě dostává až na podklad, takže stopa nejde dobře vyříznout," informoval o provedené pokusné úpravě místostarosta Karel Šoman. Po domluvě s TJ Spartak byl vytvořen okruh na fotbalovém hřišti u vlakového nádraží. Běžkařům jsou zde k dispozici dvě stopy.

 

Foto

K dispozici jsou dvě stopy   foto Radek Bařinka

 
Pokud by se zlepšily podmínky, mohla by být trasa rozšířena i do prostor přiléhajících k areálu. Stávající šestisetmetrová trať by byla členitější a dovolila by sportovcům vyjet z hřiště i do okolního terénu.

Podle vedoucího investičního odboru Radka Bařinky se do budoucna počítá také s využitím nové pergoly na stadionu. Sportovcům by mohla sloužit jako místo k odpočinku a posezení, částečně také jako zázemí pro přípravu. Stávající fotbalové kabiny by se dočasně staly šatnami pro běžkaře, zvažuje se i sezónní provoz bufetu. Areál by mohl být tímto novým způsobem využíván například k pořádání běžkařských závodů pro děti a mládež.

Zimní využití fotbalového stadionu pro příznivce bílé stopy je „odtajněním" jedné ze součástí rozsáhlé koncepce Volnočasových aktivit Valašskokloboucka, která je v současné době ve finální fázi přípravy a bude brzy představena veřejnosti.

 
 
Lenka Zvonková
 
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA