Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V Klobučanu se představí taneční orchestry

date_range 25.Čvn, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Vystoupení tanečních orchestrů je oblíbenou víkendovou akcí pro mladé muzikanty, která navazuje na putovní tradici setkání ZUŠ z krajů Zlínského, Moravskoslezského a Olomouckého. Nadcházející sobotu se 4. ročník uskuteční ve Valašských Kloboukách.
Repertoár tanečních orchestrů je složen z hitů z oblasti popu, jazzu, latiny i rocku.

„První dva ročníky v letech 2007 a 2008 zorganizovala umělecká škola v Lipníku nad Bečvou pod taktovkou vedoucího zdejšího seskupení Leopardi pana učitele Leonarda Zábranského. Zde se závěrečné koncerty konaly na rozkvetlém nádvoří zámku v Lipníku," informoval vedoucí tanečně-estrádního orchestru Castrados con Sombreros při ZUŠ Valašské Klobouky Jaroslav Maryáš.

Na stoupající organizační i hudební kvality navázalo loňské setkání na ZUŠ v Hradci nad Moravicí pod patronátem učitele Romana Vaňka. Tady koncert proběhl pod gotickou klenbou hradeckého zámku.

 

foto archiv souboru

 
Letošní štafetu přebírají v režii Jaroslava Maryáše mladí muzikanti z tanečně-estrádního orchestru Castrados con Sombreros při ZUŠ Valašské Klobouky a sesterského souboru Manteca z GJP Slavičín. „Ten s menšími obměnami působí na scéně již 7 let a v minulosti se setkání také účastnil. Repertoár je zaměřen na latinsko-americkou taneční hudbu od samby k rumbě a přes tango až k chachacha a salse," doplnil Maryáš. Ta tvoří podle jeho slov také stěžejní část playlistu, jenž se stále rozrůstá. Španělský název ve volném překladu odkazuje na místo působiště orchestru.

Orchestr Castrados con Sombreros při ZUŠ ve Valašských Kloboukách vznikl v září roku 2009. Za dobu svého krátkého působení stihlo těleso posbírat cenné kovy na soutěžích ZUŠ: 1.místo v okresním kole TO ve Zlíně a 3.místo na kraji v Uherském Ostrohu.

Vystoupení tanečních orchestrů ZUŠ se uskuteční dne 27.6. v 15.hodin v KD Klobučan ve Valašských Kloboukách.

 
-red-
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA