Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V komunitní škole se neznámkuje. Jak probíhá výuka?

date_range 28.Led, 2019 featured_play_list Aktuality

Komunitní škola, kterou si organizují sami rodiče, funguje ve Valašských Kloboukách již čtvrtý školní rok. V současné době ji navštěvuje denně 18 žáků od první do čtvrté třídy. Dětem se věnují dvě učitelky prvního stupně a dvě učitelky angličtiny. „S výukou jazyka začínáme už od první třídy. Chceme, aby se děti nebály mluvit a uměly používat angličtinu v běžné konverzaci co nejdříve,“ vysvětlila Michaela Tichá, hlavní pedagog a rodič.

 

Děti, které chodí do Pomněnky, jsou zapsané v různých základních školách formou individuálního vzdělávání. Dvakrát za rok absolvují přezkoušení a v pololetí i na konci roku dostanou platné vysvědčení. „Za první čtyři roky můžeme říct, že děti z Pomněnky mají u přezkoušení dobré výsledky, projevují samostatnost, schopnost přemýšlet a řešit samostatně různé úkoly a problémy. Vynikají také v sociální zralosti a schopnosti spolupracovat,“ sdělila Markéta Šobáňová, koordinátor školy a rodič.

 

„V naší škole neznámkujeme. Snažíme se, aby děti neztratily přirozenou touhu po vědění a nadšení z poznávání světa. Chceme, aby uměly spíše řešit problémy než biflovat informace. Aby byly připravené pro život, uměly spolupracovat a komunikovat. Důležitý je pro nás bezpečný prostor, důvěra a možnost zapojení rodičů,“ objasnila některé principy školy Markéta Šobáňová.

 

 

Komunitní školy sdružují děti v domácím vzdělávání a vytvářejí prostor pro objevování nových forem učení. Jsou alternativou vedle státního školského systému a otevírají nové možnosti.

 

Komunitní škola Pomněnka zve na Den otevřených dveří, který proběhne v úterý 29. 1. 2019 v prostorách ČSOP Kosenka. Škola Pomněnka zve všechny, kteří mají zájem, aby jejich dítě školu navštěvovalo, ale také ty, kteří se chtějí jen podívat, jak se děti v takové škole učí a co se tam děje. V čase od 8.00 do 11.00 h si zájemci mohou prohlédnout školu a vstoupit do procesu vyučování. V 11.00  a v 15.00 dostanou návštěvníci základní informace o fungování školy a bude také prostor pro dotazy a diskusi.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA