Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V kulturáku připravují online koncert nové valašské cimbálové muziky

date_range 21.Dub, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up ZKDO urubek & mlčák

Pátý online koncert, který v rámci Týdne pro Zemi symbolicky věnuje DK Vsetín ve spolupráci s Alcedem naší planetě, představí novou Valašskou cimbálovou muziku s primáši Milanem Mlčákem a Mirkem Urubkem. Livestream „Z kulturáku do obýváku“ se koná ve čtvrtek 22. dubna od 19 hodin na Facebooku Domu kultury Vsetín.

 

„Od 22. do 27. dubna 2021 probíhá celosvětová akce Týden pro Zemi, v rámci které chystá vsetínské středisko volného času hned několik aktivit. A tak jsme se rozhodli spojit síly, podpořit akci a náš další živý přenos z kulturáku pojmout jako Koncert pro naši planetu,“ přiblížila myšlenku Petra Vaňková, jednatelka Domu kultury.

 

Nově sestavená kapela, na jejíž premiérové vystoupení zveme všechny příznivce folkloru, se drží myšlenky, která zazněla v jednom z příběhů Jana Kobzáně v knize O zbojníkoch a o pokladoch: Valašská muzyga byla hlasitá a divoká… V rámci koncertu se můžete těšit na mužské sbory, hudecké skladby, pastýřské a zbojnické písně a možná i štrajch.

 

Hrají: Milan Mlčák, Miroslav Urubek (prim), Petr Živocký (klarinet a píšťala), Tomáš Pečenka (cimbál), Jan Volčík (viola) a Pavel Ptáček (kontrabas).

 

Živé přenosy realizuje DK Vsetín na svém FB profilu na www.facebook.com/dkvsetin

 

-tz-

 

reklama

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA