Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V kulturním domě Klobučan se chystá rekonstrukce

date_range 29.Zář, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: archiv redakce

Vyšší komfort pro návštěvníky kulturních akcí i pro účinkující a pořadatele přinese modernizace prostor v kulturním domě Klobučan. Po více než třiceti letech provozu se nezbytných úprav dočká přísálí, které poskytuje zázemí při kulturních, společenských i vzdělávacích akcích, a také sociální zařízení, které je již zastaralé a nevyhovující pro imobilní osoby. Rekonstrukce vyjde na 4,2 milionu korun, z toho 2,6 milionu přispěje Ministerstvo pro místní rozvoj. Práce započnou ještě v září a hotové by měly být do konce tohoto roku.

 

„Kulturní dům Klobučan patří k jedné z nefrekventovanějších veřejných budov v našem městě. S kapacitou více než šesti stovek míst k sezení a dvanácti set míst na stání je využívaným místem ke konání hudebních, divadelních i společenských událostí, programů pro školy, slavností, festivalů, plesů i seminářů a jiných akcí. S kvalitním prostředím a sociálním zařízením se podmínky pro diváky, návštěvníky i pořadatele výrazně zatraktivní a zlepší,“ popsala starostka města Eliška Olšáková.

Vizualizace chystané rekonstrukce

Přísálí kulturního domu slouží jako zázemí pro pořadatele akcí, jako místo pro porady, organizační setkání či schůzky spolků, ale využívají jej také návštěvníci akcí a občané. „Modernizací projdou staré dřevěné obklady stěn i stropu, vymění se rozvody vody, elektroinstalace, svítidla i vzduchotechnika s rekuperací. Stávající opotřebované dveře nahradí nové s požární odolností. Součástí bude také nové vybavení barového a pracovního pultu, židle a stoly, věšáková stěna i tematická fototapeta,“ přiblížil Jaroslav Baloušek, ředitel Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky.

 

Na toaletách se bude řešit oprava vysloužilých podlah, stěn a stropů. Proběhne rekonstrukce topení, rozvodů vody, elektroinstalací i vzduchotechniky a nově zde vznikne toaleta pro osoby se ztíženou schopností pohybu a orientace.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA