Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V lese u Střelné postihly cizince zdravotní problémy. Kamarádi bojovali o jeho život

date_range 13.Srp, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

Na začátku měsíce srpna do České republiky přiletěli čtyři anglicky hovořící muži, obdivovatelé historických letadel. Mimo jiné navštívili i obec Střelnou. Zde však jednoho z mužů postihly v lese vážné zdravotní problémy a začal boj o jeho život. Každá minuta zde hrála velkou roli.

 

„Jeden z mužů rychle běžel pro pomoc. Když vyběhl z lesa, potkal místního občana, který zavolal na tísňovou linku zdravotnické záchranné služby. Ta v rámci konferenčního hovoru požádala hasiče – operátory z tísňové linky 112 o pomoc při tlumočení, nasměrování složek IZS na místo události a navedení anglicky hovořících mužů ke správnému ošetření jejich kamaráda. Stav muže byl tak vážný, že bylo nutné do příjezdu záchranářů provádět resuscitaci. Operátor linky 112 tak ve spolupráci s operátorem záchranářů naváděl anglicky hovořící muže ke správnému a účinnému provedení resuscitace, a to až do příjezdu záchranářů,” popsala mluvčí hasičů Lucie Javoříková. Pro zasahující muže, kteří bojovali o život svého kamaráda, to byly dlouhé minuty, při kterých měli psychickou podporu v operátorovi linky 112.

Operátoři linky 112, foto: HZS

Tím však práce operátora linky 112 neskončila. Tentokrát již operátorka tlumočila pro zasahující státní policisty, kteří si převzali šetření celé této události. Operátorka tak mužům anglicky vysvětlovala ve spolupráci s policisty další postup vyšetření. Poté práce operátorky skončila.

 

Operátoři telefonních center tísňového volání 112 jsou schopni odbavovat tísňové hovory nejen v češtině, ale rovněž v angličtině nebo němčině. Počet hovorů v cizí řeči není mnoho, ale operátoři jsou v rámci složek IZS  schopni pomoci i s tlumočením ostatním zástupcům složek.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA