Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V Luhačovicích začala stavba nového dopravního hřiště

date_range 17.Dub, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Vizualizace nového dopravního hřiště

Zcela nové dětské dopravní hřiště za 4,2 milionů korun vznikne v areálu Sportovního centra Radostova v Luhačovicích. Stavba již byla zahájena začátkem dubna, v červnu by mělo dopravní hřiště sloužit jak dětem a mládeži, tak i široké veřejnosti.

 

Dětské dopravní hřiště bude vybudováno v areálu SC Radostova na ploše mezi oběma fotbalovými hřišti, v její zadní části, kde bylo dříve workoutové hřiště. To se přesune na nové místo. „Tento prostor město zvolilo na doporučení koordinátora BESIPU. Důležité bylo i stanovisko Zlínského kraje, který vyhovující umístění podporuje dotací. Bylo vytipováno více lokalit, ale pouze SC Radostova splňovala potřebné parametry dostupnosti, rozlohy samotného hřiště, zázemí pro učebny, sociálního zázemí a parkovacích ploch pro možnost příjezdu autobusů v rámci školní výuky,“ uvedl starosta města Marian Ležák. Podle jeho slov je dopravní hřiště dalším krokem k rozšiřování služeb pro místní, snahou je všestrannější využití. Postupně by tady mělo vzniknout multifunkční a dětské hřiště, plánuje se realizace prostoru pro beach volejbal a časem přibude i výletiště pro veřejné a rodinné akce.

Dětské dopravní hřiště bude vybudováno v areálu SC Radostova na ploše mezi oběma fotbalovými hřišti

„Hřiště bude tvořit asfaltová plocha cest včetně kruhového objezdu, chodníky, vodorovné a svislé dopravní značení. Velikost svislého dopravního značení bude použita 2/3 oproti standardní velikosti,“ vysvětlila Magdalena Blahová z odboru správy majetku. Dětské dopravní hřiště bude sloužit především dětem a mládeži, pro praktickou dopravní výchovu i aktivní trávení volného času.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA