Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V Luhačovicích zachraňovali tonoucího

date_range 28.Úno, 2013 featured_play_list Aktuality

 

V úterý ráno vyjeli příslušníci dvou směn profesionálů a členové jednotky dobrovolných hasičů z Luhačovic k místní přehradě, kde byl proveden výcvik záchrany tonoucího po prolomení ledu na hladině vodní nádrže.

„Cílem zaměstnání bylo procvičit taktiku a postupy řešení tohoto typů událostí a to za využití standardních prostředků z výbavy zásahových vozidel, ale také prostředků improvizovaných," uvedl tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje Libor Netopil.

Záchrana tonoucího pomocí „C" hadice (foto HZS Zlínského kraje)   …další fotky

Hasiči si postupně vyzkoušeli pohyb po zamrzlé vodní ploše za použití nastavovacího žebříku, páteřové desky, nafukovacího chodníku. Ke slovu přišla také záchrana tonoucího pomocí „C" hadice.

„Hasiči, kteří byli v rolích figurantů, ale i ti kteří prováděli samotnou záchranu, si také ověřili účinnost suchých zásahových obleků Ursuit v mrazivém počasí a chladné vodě," dodal Netopil.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA