Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V malé vesnici vznikají originální křesla inspirovaná legendárními letouny

date_range 18.Pro, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Lisování duralových dílů, ohýbání, nýtování... jako ve skutečné letecké výrobě

Sedět v kanceláři jako pilot válečného letounu Supermarine Spitfire? Díky nápadu šikovného konstruktéra ze Štítné nad Vláří-Popova to možné je. Jeho kancelářská křesla navržená podle pilotních sedadel dnes již legendárních válečných letounů umožňují každému vrátit se v čase do doby, kdy letadla byla vrcholem technického pokroku a na jejich vlastnostech a výkonech závisela budoucnost, jež se stala naší současností. A právě propojení historie a současnosti tvoří hlavní myšlenku projektu Inspired by Flying legends.

 

Autorem projektu je Petr Pinďák, který se svým týmem vyrábí v Jestřabí nejen křesla, ale také vitríny, skříně, stoly nebo židle inspirované konkrétními historickými letouny z druhé světové války. Pro jejich konstrukci využívá stejných technologií a materiálů jako ve skutečné letecké výrobě.

 

Všechny výrobky najdete ZDE

 

Petr Pinďák není ve světe okřídlených strojů žádným nováčkem. Již před osmnácti lety založil společnost věnující se výrobě ultralehkých letadel a opravám leteckých konstrukcí. Pak přišla myšlenka využít tyto zkušenosti k něčemu novému.

Výroba v Jestřabí

„Hlavní myšlenkou projektu bylo umožnit lidem mít „kousek“ legendárního letounu doma v obývacím pokoji nebo v kanceláři – dát jim možnost sedět na pilotním křesle Spitfiru, aniž by potřebovali pilotní průkaz nebo riskovali sestřelení nepřítelem. Vzhledem k ohlasu a zájmu myslím, že se věc podařila,“ říká Petr Pinďák, autor projektu.

 

Pole působnosti Inspired by Flying legends je široké –  výrobky jsou k vidění po celé republice – od muzea letecké historie v Rudimově, přes restauraci RAF house v Ivančicích až po například Letiště Václava Havla v Praze.

 

Reportáž přijela natáčet Česká televize

 

Že je projekt Petra Pinďáka úspěšný, dokazuje i nedávné natáčení štábu České televize do zábavně-publicistického pořadu Gejzír, který se zaměřuje na to, co se v naší zemi podařilo, v čem jsme dobří nebo v čem dokonce hrajeme ve světě prim. Na premiéru se můžeme těšit v lednu příštího roku.

Natáčení pořadu České televize – Gejzír (Petr Pinďák s manželkou uprostřed)

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA