Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V Muzeu kardinála Štěpána Trochty se chystaly Velikonoce

date_range 15.Dub, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ve Francově Lhotě se chystaly Velikonoce

Muzeum kardinála Štěpána Trochty ve Francově Lhotě bylo ve středu 13. dubna plné dětí. Valašská nadace zde pro žáky místní základní školy připravila akci, na které se společně chystali na Velikonoce.

 

Paní Pavlína Žídková děti po příchodu seznámila s tradicí Velikonoc a jejich křesťanským významem.

 

Během dopoledne mohly děti zdobit perníčky nebo vajíčka různými netradičními technikami. Své výtvory si odnášely domů. V kuchyni muzea ženy pekly tradiční velikonoční pečivo – jidáše. I to si mohli zájemci zkusit. Bylo jich napečeno 24 plechů. A o tom, že byly dobré, svědčilo to, že nezůstal ani jeden kousek. Venku na sluníčku zase muži učili děti plést pomlázky – korbáče. To zajímalo nejvíce chlapce. Kolik jich bylo upleteno se ani nedalo spočítat.

 

Pořadatelé, učitelé a hlavně žáci byli spokojeni. A určitě by byl spokojený i Štěpán Trochta, nejslavnější rodák Francovy Lhoty, který měl rád děti a mládež, a který na všechen ten ruch shlížel z velkého obrazu.

 

Společnými akcemi v muzeu se tak neustále připomíná jeho památka.

 

D. Trchalíková a J. Kliš

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA