Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Shořela ikonická chata Tesák

date_range 29.Led, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Požár chaty Tesák. Foto: HZS

Hlášení o požáru jednoho z ikonických míst Hostýnsko-vsetínské hornatiny přijali hasiči v 01:34 hodin. V době požáru byli v budově dva muži. Požár zjistil jeden z nich, když se vracel z kotelny. Upozornil druhého muže, že z jednoho pokoje vychází dým. Ještě před příjezdem začal jeden z mužů provádět hasební práce s jedním hasicím přístrojem. V hašení ale pro silné zakouření vnitřních prostor nepokračoval a spolu s druhým mužem budovu opustili. Uvědoměle vypnuli elektrický proud a uzavřeli přívod LPG u tlakových nádrží, které jsou ve vzdálenosti asi 15 metrů od hořící budovy. Oba muže prohlédl lékař Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje a následně je propustil.

 

K hořící chatě museli jet hasiči opatrně, protože cesta byla namrzlá. „V době našeho příjezdu už hořela střecha a část podkroví. K uhašení jsme nasadili několik útočných proudů vody.  Byla nasazena i výšková technika. Vzhledem k rozšíření požáru nám brzy začala docházet voda. Po domluvě se správcem vodovodního řadu byla zřízena dvě odběrní místa v Bystřici pod Hostýnem. Voda byla na místo požáru dopravována kyvadlově,“ popsal mluvčí hasičů Roman Žemlička.

 

Požár chaty Tesák. Foto: HZS

 

Asi po hodině hašení se začaly bortit stropy a částečně obvodová konstrukce. Velitelem zásahu byla vyžádána spolupráce se Správou a údržbou silnic Kroměříž, která by v pravidelných intervalech udržovala silnici mezi Bystřicí pod Hostýnem a Tesák sjízdnou.

 

Byl vyhlášen 3. stupeň požárního poplachu. Vzhledem ke škodě, která bude větší jak 5 milionů korun, na místě pracovali vyšetřovatelé hasičů z územního odboru Kroměříž a krajského ředitelství Zlín ve spolupráci s Policií České republiky. Další šetření by mělo probíhat dnes v odpoledních hodinách. U požáru chaty Tesák v okresu Kroměříž zasahovalo 16 jednotek hasičů.

 

Požár chaty Tesák. Foto: HZS

 

Aktualizace, 29. 1. 2022 v 18:20 hodin

 

Na místě požáru pracovali příslušníci záchranného útvaru z Hlučína, kteří zpočátku odstraňovali stavbu podle požadavků vyšetřovatelů. Vyšetřovatelé využili k získání informací z požářiště i výškovou techniku. Příčina vzniku požáru zůstává i nadále v šetření.

 

Poslední jednotka hasičů odjela z místa požáru v 17:43 hodin. Požár způsobil škodu v předběžné výši 12 milionů korun.

 

Aktualizace, 31. 1. 2022 v 7:35 hodin

 

Šetřením byly stanoveny dvě verze příčiny vzniku požáru, a to technická závada na elektroinstalaci a technická závada na elektrickém spotřebiči.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA