Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V okolí Bylnice si mladí výtvarníci zdokonalovali techniku malby krajiny

date_range 19.Zář, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Plenér 2019

Již tradiční kurz krajinomalby a výtvarný workshop studentů Gymnázia Valašské Klobouky probíhal od pondělí 2. 9. do pátku 6. 9. 2019. Kurz se uskutečnil již po devatenácté. Letos tak jako minulý rok studenti malovali v okolí RZ Hájenka v Bylnici.

 

„Kurz je určen pro studenty výtvarné výchovy a ostatní zájemce o výtvarné umění. V průběhu kurzu se studenti zdokonalovali v malbě krajiny, malbě a kresbě přírodnin a přírodních zátiší. Mladí výtvarníci si osvojili práci přímo v plenéru, v přímém kontaktu s danou krajinou. Vyzkoušeli si různé druhy technik malby a několik možných přístupů zobrazení krajiny,“ přiblížil Mgr. Jiří Ročák.

 

Dopoledne a odpoledne výtvarníci kreslili a malovali v plenéru (ve výtvarném umění znamená malování krajin nebo i vystavování soch a uměleckých předmětů venku, „na vzduchu“ ,francouzsky en plein air), někteří fotografovali krajinu a jiní plnili úkol workshopu – tvorba Land artu. Večer byla na programu  přednáška o výtvarném umění doplněná životopisným filmem o světovém výtvarném umělci. Přednášky vedli: Mgr. Jiří Ročák o kompozici a barvě v malířství v plenéru a Land art – umění v krajině, Eva Dudová, malířka z Ostravy, pravidelná účastnice Valašského kumštování, studentům přednášela o své malířské tvorbě, povídání doplnila i názornou ukázkou tvorby, Mgr. Miroslav Pinďák studenty seznámil  se svými zkušenostmi s fotografováním krajiny, předal jim množství cenných rad o fotografování, na závěr své přednášky pan Pinďák prezentoval svou nejnovější fotografickou tvorbu.

 

Video z plenéru 2019 natočil a sestříhal pan Petr Šimoník

 

„Studenti se snažili, vytvořili nebývalé množství maleb a kreseb a ve skupinách stvořili i krásné Land arty, které můžete najít v okolí Hájenky. Poděkování patří kuchaři Jakubovi, který nám přichystal pestrý a chutný jídelníček,“ dodal za pedagogy Mgr. Jiří Ročák. Akce proběhla také pod vedením Zdeňka Matyáše, plenéru se dále zúčastnila Eva Dudová z Ostravy, výtvarnice Dana Bradová ze Zlína a Hana Svobodová, malířka ze Senice.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA