Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V okolí výbuchů uvolní další pozemky

date_range 31.Srp, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Během následujícího měsíce budou pracovníci Vojenských lesů a statků stavebně upravovat vnější oplocení kolem areálu muničních skladů ve Vlachovicích-Vrběticích. Zmenší tím opět o několik desítek hektarů střežený bezpečnostní okruh a umožní dalším majitelům pozemků jejich užívání v plném rozsahu. Důvodem zmenšení perimetru je dokončení povrchové i hloubkové asanace v západní části areálu u obce Lipová a v jihovýchodní části u obce Vrbětice.

Pyrotechnici ohledávají prostor v areálu muničních skladů        foto: PČR

„Včera jsme odvezli dalších více než 1000 kusů munice a jejích komponentů, které obsahují trhavinu, ke zničení do vojenského prostoru v Libavé. Přímo v areálu muničních skladů ve Vrběticích ve speciálně vytvořené trhací jámě pyrotechnici likvidují nalezenou munici, která není schopná převozu," uvedla tisková mluvčí policistů nprap. Monika Kozumplíková. Od začátku ohledání místa činu se z trhací jámy ozvalo již téměř dvacet řízených explozí. Kusy munice, železa a kovové fragmenty bez výbušných částí pyrotechnici shromažďují mimo nebezpečný prostor.

Železa a kovové fragmenty bez výbušných částí            foto: PČR

V minulých týdnech hasiči chemicky ošetřovali obě epicentra předloňských explozí proti bujení nežádoucí vegetace. Při ohledání místa činu je přesto nutné kvůli pyrotechnickým činnostem neustále prořezávat náletové dřeviny. Oprava komunikací uvnitř střeženého areálu je nezbytná pro bezpečný pohyb speciální techniky uvnitř areálu.

„Během uplynulého víkendu zaznamenali pyrotechnici nad bezletovou zónou vrbětického areálu přelet dvou letadel a jednoho paraglidisty. Muže s padákem policisté po přistání dohledali. Případ budou řešit jako přestupek. Přelet letadel policisté nadále prověřují ve spolupráci s pracovníky Úřadu pro civilní letectví," dodala k aktuálnímu dění ve Vrběticích Monika Kozumplíková.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA