Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V podezřelé tašce byly korálky

date_range 29.Kvě, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Před sedmou hodinou ráno našel školník Základní školy v Luhačovicích před vchodem do školy tašku s neznámým obsahem a nápisem „Dárek pro ZŠ". Protože si nebyl jistý, co taška obsahuje, zavolal na linku 158.

Policisté tašku vyhodnotili jako nebezpečný předmět a přivolali psovoda se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání výbušnin a pyrotechnika z výjezdové služby z Olomouce. 

Na základě oznámení Policie ČR vyslal v 07:04 hodin operační důstojník krajských hasičů jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů z Luhačovic na ulici Školní, kde byl u objektu základní školy nalezen podezřelý balíček.

Na místo přijel policejní pyrotechnik         foto HZS Zlínského kraje a PČR         další foto

„Z bezpečnostních důvodů byla provedena evakuace dětí a personálu objektů základní i mateřské školky. Vzhledem k brzkým ranní hodinám se jednalo asi jen o 50 dětí," uvedl mluvčí HZS Zlínského kraje Libor Netopil.

„K velké radosti žáků jsme zabránili ve vstupu dalším asi šesti stovkám dětí a zaměstnanců obou škol, " uvedla mluvčí zlínských policistů Monika Kozumplíková. Náhradní prostory pro ně připravila starostka města Luhačovice. Na dobu od sedmi do devíti hodin, do ukončení bezpečnostního opatření, byl částečně omezen provoz na ulici Školní v Luhačovicích.

Po příjezdu začali pyrotechnici za pomoci rentgenu zjišťovat, co nebezpečný předmět ukrývá. „Zkoumání skončilo úsměvem na tváři přihlížejících. Taška skutečně skrývala dárek pro ZŠ, jejím obsahem byly korálky," objasnila mluvčí. Učitelé potvrdili, že je využijí v hodinách výtvarné výchovy.

-tz- 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA